Graczowi Palworld udaje się kontrolować grę za pomocą umysłu

Przez lata widzieliśmy Pierścień Eldena pokonać rybą lub matą do tańca i wszystkim pomiędzy, ale teraz zwracają uwagę ci bardzo wykwalifikowani gracze Palworld z jednym streamerem grającym w tytuł ujarzmiający potwory poprzez kontrolę umysłu.

Wydany na początku tego miesiąca, Palworld to najnowsza gra wideo, która szturmem podbija świat. Łącząc elementy Pokémonów łapania potworów z funkcjami klasycznych gier survivalowych, tytuł PocketPair stał się drugą grą w historii, która trafiła do 2 milionów jednoczesnych graczy na Steamie.

Jednak podczas gdy większość graczy gra w normalny sposób za pomocą kontrolera lub myszy i klawiatury, jeden ze streamerów na Twitchu robi to nieco inaczej, używając urządzenia elektroencefalograficznego (EEG) do kontrolowania gry poprzez kontrolę umysłu. Tak, dobrze mnie usłyszałeś.

Perrikaryal jest mózgiem tego zjawiska, a streamer regularnie używa tego sprzętu do wygrywania gier takich jak Fortnite, Pierścień Eldena, Aureola Nieskończony I Jesieni chłopaki. EEG działa za pomocą niewielkiej liczby poleceń głosowych, a do ruchu wykorzystywane jest śledzenie żyroskopu i wzroku, co razem pozwala Perrikaryal poruszać się, strzelać i rzemiosło Palworld.

„Kiedy myślisz o różnych rzeczach, twój wzorzec aktywności mózgu (częstotliwość fal mózgowych, ich ilość i skąd w przybliżeniu pochodzą) jest inny” – powiedział niedawno Perrikaryal powiedział Wielokąt. „Korzystając z interfejsu mózg-komputer, mogę wytrenować (poprzez uczenie maszynowe) oprogramowanie, aby rozpoznawało, jak wyglądają określone wzorce aktywności mózgu. To są polecenia mentalne.”

Być może nie jest zaskakujące, że Perrikaryal jest w stanie dokonać tego imponującego wyczynu, biorąc pod uwagę, że ma magistra z psychologii. Dzięki temu udało jej się nawet pokonać Elden Ring Malenia korzystająca z technologii. Z nią Palworld cel jest nieco prostszy – złapać Kumpelkę – wątpimy, czy minie dużo czasu, zanim odniesie sukces.