Gracze Xbox zaniepokojeni nowo odkrytą reklamą porzucającą nazwę Xbox

Gracze korzystający z konsoli Xbox odkryli kilka niepokojących reklam, które najwyraźniej potwierdzają skierowanie firmy na gry innych firm.

W chwili pisania tego tekstu nic nie zostało całkowicie potwierdzone, chociaż szef Xbox, Phil Spencer, zapowiadał aktualizację sytuacji w nadchodzących tygodniach.

Nie wygląda jednak na to, że fani będą musieli czekać tak długo, gdyż odkryto tajemnicze reklamy zmieniające nazwę usługi subskrypcji Xbox Game Pass na Microsoft Game Pass. Fani są nieugięci, potwierdza to plany firmy przejścia na produkty innych firm i najwyraźniej oznacza, że ​​marka Xbox zostanie w przyszłości całkowicie wyrzucona z użytku.

Jak możesz sobie wyobrazić, podzieliło to rzeszę fanów, ponieważ niektórzy z radością przyjmują pomysł udostępnienia większej liczby gier Xbox na innych platformach, podczas gdy inni są oburzeni, wierząc, że nie ma już sensu posiadać konsoli Xbox i sprzedawać jej w ramach protestu.

Dyskusja po reklamach w poście na Reddicie fani uważają, że ich wygląd jest po prostu zbyt wygodny, aby odrzucić go po ostatnich wiadomościach, i że jest to wyraźny znak, że napis wisi na ścianie dla Xbox.

„Gdyby to miało miejsce w innym momencie, nie przejmowałbym się tym. Ale nigdy nie mówiono o tym w ten sposób, a wydarzenie w przyszłym tygodniu może mieć z tym coś wspólnego”.

„Wydaje mi się, że korporacja MS chce bardziej bezpośredniej kontroli nad działem gier”.

„Kilka lat temu zmienili nazwę „Microsoft Game Studios” na „Xbox Game Studios”. Byłoby zabawnie, gdyby ponownie zmienili nazwę.

Pozostaje tylko czekać na oficjalne ogłoszenie, które ma nadejść od Phila Spencera w przyszłym tygodniu.