Gracze Xbox wściekli, gdy pojawiło się wiele ekskluzywnych tytułów na PlayStation 5

Użytkownicy Xbox są wściekli, że ekskluzywne gry i seriale mogą trafić na PlayStation 5, co prowadzi wielu do przekonania, że ​​posiadanie konsoli Xbox nie ma już sensu.

Można śmiało powiedzieć, że fani nie przyjęli tej wiadomości dobrze, ponieważ wielu twierdzi obecnie, że nie ma sensu być właścicielem Xboxa, jeśli wszystkie gry i tak będą dostępne na innych systemach, i że nie będzie powodu kupować nowych konsol w przyszłość. Niektórzy nawet spekulują, że kolejnym posunięciem firmy będzie udostępnienie Xbox Game Pass na każdej platformie.

W poście na Reddicie dzielącym się wiadomościami jeden fan powiedział stają się „coraz bardziej przekonani, że za 10 lat gry Microsoftu będą jedynie subskrypcją Game Pass na wielu różnych urządzeniach innych firm, a marka Xbox będzie tylko wspomnieniem”.

Niektórzy rozgniewani fani argumentowali, że szef Xbox „Phil Spencer musi stanąć przed kamerą i porozmawiać ze społecznością, na której, jak twierdzi, tak bardzo mu zależy”, i położyć kres nieustannym plotkom i niepewności co do ekskluzywnych tytułów.

Inni uważają, że jeśli plotka jest prawdziwa, całkowicie dyskredytuje to przede wszystkim pomysł zakupu konsoli Xbox, mówiąc: „Wydaje się, że inwestowanie tak dużych pieniędzy w ten ekosystem to marnotrawstwo”.

Fani Xbox będą musieli po prostu poczekać i mieć nadzieję, że ich ekskluzywne gry pozostaną tam, gdzie są, chociaż Xbox podejmował w przeszłości dziwniejsze decyzje…