Gracze Xbox Series X/S proszeni są o zmianę tego ustawienia w celu uzyskania ogromnego ulepszenia grafiki

We współczesnej epoce gier wideo nasze ulubione tytuły mogą wyglądać i grać lepiej niż kiedykolwiek dzięki wspaniałej rozdzielczości 4K HDR i wyjątkowo płynnej liczbie klatek na sekundę.

Może nam być łatwo nie zdawać sobie sprawy, że nie wykorzystujemy w pełni tego, co najlepsze w grach obecnej generacji na PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Na przykład upewnienie się, że kabel HDMI z konsoli jest podłączony do odpowiedniego portu telewizora, aby zmaksymalizować rozdzielczość (i tak, faktycznie to zrobiłem).

Od lat Microsoft zapewnia swoim klientom korzyści wynikające z kompatybilności wstecznej na swoich konsolach, począwszy od Xbox 360. Jednak w erze Xbox Series X/S tytuły kompatybilne wstecz są naprawdę przyjemne do oglądania dzięki FPS i HDR zwiększyć. Dwa najlepsze przykłady gier korzystających z tego bonusu to Gears of War 3 I Pokolenia Sonica.

Aby mieć pewność, że w pełni wykorzystasz wsteczną kompatybilność na Xbox Series X/S, poinformujemy Cię o ustawieniu, które być może będziesz musiał zmienić, aby zapewnić klasycznym tytułom tak potrzebne wsparcie.

W większości przypadków zwiększenie liczby klatek na sekundę zostanie zastosowane automatycznie, ale nie zawsze. Aby mieć pewność, że Twoje ulubione tytuły poprzedniej generacji będą zwiększać liczbę klatek na sekundę, przejdź do „Moich gier i aplikacji”, naciśnij przycisk „Menu” na kontrolerze nad wybraną grą, wybierz „Zarządzaj grami i dodatkami” i wybierz „Opcje zgodności” i zaznacz pole Zwiększenie liczby klatek na sekundę.

Jeśli chodzi o HDR, jeszcze raz wybierz „Zarządzaj grami i dodatkami” w wybranej grze, wybierz „Opcje zgodności” i zaznacz pole „Zwiększ liczbę klatek na sekundę”. Możesz także wybrać opcję „Przejdź do ustawień” i zaznaczyć odpowiednie pola 4K, HDR10 i Auto HDR, według własnego uznania.

A więc to wszystko, w ten sposób możesz mieć pewność, że Twoje ulubione tytuły zgodne ze wsteczną kompatybilnością będą odtwarzane z pełnym potencjałem. Należy jednak stwierdzić, że nie wszystkie gry kompatybilne wstecz będą korzystać ze zwiększenia FPS i HDR. Niektórzy mogą nie mieć żadnego z nich, inni mogą mieć jedno lub drugie.