Gracze są przekonani, że Xbox, jaki znamy, dobiega końca

To koniec świata, jaki znamy, a przynajmniej koniec Xboxa, jakiego znamy. W miarę jak pojawia się coraz więcej wiadomości na temat Microsoftu i jego planów dotyczących ekskluzywnych gier, gracze bardziej niż kiedykolwiek są przekonani, że wkrótce zorganizujemy pogrzeb Xboxa.

Jeśli Twoje kanały w mediach społecznościowych nie są obecnie wysypiskiem dyskusji na temat Xboxa, zazdrościmy Ci – jedyne, co widzimy, to zdenerwowanie graczy, nadzieja lub dziwna kombinacja tych dwóch. Nie trzeba dodawać, że pogłoski o tym, że Xbox mocno przybił wieko trumny, są bardziej rozpowszechnione niż kiedykolwiek.

Osoba mająca dostęp do informacji poufnych nie tylko ujawniła, że ​​sprzęt Xbox wkrótce stanie się przeszłością, ale także ujawniła, że Pole Gwiazd będzie dostępna na PlayStation 5. Widok szeroko reklamowanej ekskluzywnej główki głównego konkurenta Microsoftu tak szybko nasunął się pytanie, jak długo Xbox może przetrwać na tej trajektorii.

„Jeśli Wszystko gry w końcu trafią na PS6/PS5 Pro czy cokolwiek tam jest, powodów do zakupu Xboksa będzie znacznie mniej.” powiedział Redditor stoi. „Bądźmy szczerzy, zwykły konsument pójdzie do Target, a pracownik powie: „możesz kupić Xbox Next, na którym grasz w gry Microsoftu i niektórych innych firm; albo możesz kupić PS6, na którym będziesz grać we wszystkie i nie tylko”. Będzie gorzej niż na Wii U.”

To z pewnością ponura przyszłość. Jednak według innych jest to podsycane wyłącznie przez niepotrzebne zmartwienia zrodzone na podstawie plotek; nazywając tych, którzy wierzą w takie opowieści, „kretynami”.

Chociaż taki język wydaje się znacznie bardziej pasować do Reddita, nie zapominajmy, jak dramatycznie zmienia się Xbox – nawet jeśli nie jest „martwy”, zmienił się w coś zupełnie innego niż pierwotnie wypuszczony na rynek.