Gracze PlayStation wściekli, gdy Sony usuwa z bibliotek treści, za które już zapłacili

Sony potwierdziło, że rozwiąże usługę Funimation, a użytkownicy trwale utracą dostęp do wszystkich treści cyfrowych.

Streamer anime wystartował po raz pierwszy w 2016 roku, rozprowadzając wiele popularnych seriali anime na terytoriach międzynarodowych – z franczyzami, w tym takimi jak Dragon Ball, One Piece, Moja Akademia BohaterówI Atak na Tytana. Teraz ujawniono jednak, że Sony decyduje się zamknąć Funimation, aby skupić się na Crunchyroll, który oferuje bardzo podobną usługę. Problem polega na tym, że nie tylko ceny Crunchyroll będą rosły, ale także wszelkie treści cyfrowe wykupione lub zakupione za pośrednictwem Funimation nie zostaną przetłumaczone na Crunchyroll, co spowoduje, że użytkownicy stracą dostęp do cenionych multimediów.

„W ramach ujednolicenia usług dla fanów Crunchyroll ogłoszonego w marcu 2022 r. aplikacja i witryna internetowa Funimation przestaną działać 2 kwietnia 2024 r.” – Sony oświadczenie Czytać. „Bądźcie pewni, że to przejście nie będzie miało wpływu na wasz dostęp do ogromnej biblioteki anime dostępnej na Crunchyroll. Pozostajemy zaangażowani w zapewnianie najlepszej jakości transmisji strumieniowej anime i będziemy nadal rozszerzać naszą ofertę, aby zaspokoić Twoje różnorodne zainteresowania.

W często zadawanych pytaniach poruszono kwestię zakupów cyfrowych. „Rozumiemy, że możesz mieć wątpliwości dotyczące swoich cyfrowych kopii od Funimation. Te cyfrowe kopie dostępne w Funimation stanowiły cyfrowy dostęp do treści dostępnych na zakupionych płytach DVD lub Blu-ray. Należy pamiętać, że Crunchyroll nie obsługuje obecnie kopii cyfrowych Funimation, co oznacza, że ​​dostęp do wcześniej dostępnych kopii cyfrowych nie będzie obsługiwany.

Jak zgłoszone autorstwa Gizmodo, co gorsza, podwyżka cen Crunchyroll wydaje się być poważna, a subskrypcja wzrasta w USA z 54,95 USD rocznie do 99,99 USD. Staje się oczywiste, że konsumenci potrzebują ochrony zakupów i treści cyfrowych w miarę ciągłych zmian charakteru rynku.