Gracze PlayStation wciąż zdezorientowani błędem sprzętowym mogą rywalizować z „czerwonym pierścieniem śmierci” Xbox

Fani PlayStation wciąż są zdezorientowani „żółtym światłem śmierci” PlayStation 3 i porównują je do „czerwonego pierścienia śmierci” Xbox 360.

Konsole do gier wideo, jak każdy element sprzętu, ostatecznie mają określony okres przydatności do spożycia. Możesz je utrzymywać tak długo, jak to możliwe, ale w końcu się zepsują. Następnie pozostaje tylko sprawdzić, czy da się je naprawić. W przypadku graczy na konsolach Xbox 360 i PlayStation 3 istniały dwie oznaki świadczące o tym, że konsola uległa uszkodzeniu nie do naprawienia: na konsoli Xbox migał „czerwony pierścień śmierci” lub na konsoli PS3 migało „żółte światło śmierci”.

Jednak wiele lat później fani PlayStation nadal nie są pewni, co dokładnie oznaczało żółte światło i dlaczego jego zobaczenie oznaczało, że konsola była już na wyczerpaniu. Microsoft potwierdził, że czerwone światło konsoli Xbox 360 oznaczało przegrzanie konsoli, w wyniku czego wymuszone wyłączenie. Jednak firma Sony nigdy nie przyznała się do problemu żółtego światła w PS3, co spowodowało, że wiele osób zastanawiało się, co to właściwie oznacza.

W niedawnym poście na Reddicie użytkownik BeinZilexthe2nd chciał dotrzeć do sedna tajemnicy: powiedzenie słyszeli kilka teorii na temat przyczyny zapalania się żółtego światła, np. „NEC/TOKINS”, złe „lutowanie” i wadliwy „chip RSX lub chip komórkowy”.

Inni użytkownicy podzielili się kilkoma pomysłami, choć ogólna zgoda była taka, że ​​jest to po prostu „wskazówka na ogólną usterkę na płycie”, choć dokładnie taką, która może być trudna do zdiagnozowania. Każdy problem z płytą główną może przerodzić się w większy problem dla reszty systemu, więc teoretycznie prawie wszystko może być przyczyną żółtego światła.

Na szczęście systemy nowej generacji, takie jak PlayStation 5 i Xbox Series X/S, są znacznie bardziej zaawansowane niż ich poprzednicy, dzięki czemu tego typu błędy są rzadsze i stanowią mniejszy problem dla większości graczy, co jest również dobrą rzeczą, biorąc pod uwagę, o ile są droższe. są teraz.