Gracze na PlayStation 5 dopiero teraz zdają sobie sprawę, że grając w gry, mogą otrzymać darmowe środki w sklepie

Wygląda na to, że zdecydowana większość użytkowników PlayStation nie wykorzystuje w pełni możliwości PlayStation Stars i w związku z tym mogą stracić łatwy, darmowy kredyt w sklepie.

PlayStation Stars wystartowało pod koniec 2022 roku. Jest to w zasadzie odpowiedź Sony na Microsoft Rewards, choć nie jest tak ekspansywna. Wykonując proste zadania, użytkownicy PlayStation mogą gromadzić punkty, które po zdobyciu wystarczającej liczby punktów mogą wymienić je na darmowe środki sklepowe. Będziesz zdobywać punkty za wszystkie zakupy w PlayStation Store, w tym za odnawianie lub rozpoczynanie subskrypcji PlayStation Plus, ale nie musisz wydawać pieniędzy, aby w pełni wykorzystać możliwości PlayStation Stars.

Każdego miesiąca będzie prowadzonych kilka „kampanii”. Niektóre z tych kampanii wymagają pobrania lub grania w określone tytuły, czasami powiązane z PlayStation Plus, a innym razem nie. Jednak w większości przypadków są to popularne tytuły, w które prawdopodobnie i tak się zagłębiłeś. Rzecz w tym, że musisz kliknąć, aby aktywować te kampanie. Jeśli to zrobisz i wykonasz zadanie, otrzymasz punkty. Problem polega na tym, że większość ludzi prawdopodobnie wykonuje wymagane zadanie bez wcześniejszej aktywacji kampanii, tracąc w ten sposób te cenne punkty.

Naprawdę warto przyjrzeć się comiesięcznym kampaniom PlayStation Stars. Właśnie wymieniłem punkty na 5 funtów kredytu sklepowego przy niewielkim lub żadnym wysiłku. Kupiłem subskrypcję PS Plus, pobrałem i zagrałem w kilka gier PS Plus i oto jestem z całkiem sporymi środkami do wydania.

Na Reddicie niektórzy użytkownicy nie byli nawet świadomi pełnych zalet PlayStation Stars. „Czekać? Czy możesz zdobyć kredyty na gry?” jeden użytkownik powiedział. Z pewnością wydaje się, że PlayStation Stars mogłoby zrobić więcej, aby nagradzać graczy, ale nie przegap obecnych, dostępnych możliwości.