Gracze Hogwart Legacy odkrywają ukrytą możliwość nauczenia się nowego zaklęcia

To, czy moralnie sprzymierzysz się ze światłem, czy ciemnością, jest wyborem, którego tylko Ty możesz dokonać Dziedzictwo Hogwartujest to jednak wybór, który wiąże się z konsekwencjami. Chyba że skorzystasz z ukrytej okazji, aby nauczyć się zaklęcia, przed którym fani uważali, że są wykluczeni w zależności od dokonanych wyborów.

Istnieje kilka zaklęć Czarnej Magii, których możesz się nauczyć Dziedzictwo Hogwartu, choć niektórzy gracze wcześniej zaprzeczali korzystaniu z takiej mocy w obawie, że staną się źli. Rozumiemy – czytaliśmy książki, oglądaliśmy filmy i wiemy, jak łatwo ulegać urokowi zakazanej magii.

Najwyraźniej jednak nie musisz odmawiać sobie tej wiedzy, gdyż nadal możesz nauczyć się zaklęcia Imperio, nawet jeśli za pierwszym razem odrzuciłeś okazję w zadaniu „W cieniu czasu”. Jeśli Sebastian nie skorzysta z jego oferty poznania tej klątwy, jeśli następnie „dwukrotnie odmówisz Ominisowi”, będziesz miał kolejną okazję do poznania Imperio w dalszej części historii.

To odkrycie zostało opublikowane na subreddicie Harry’ego Pottera, ale niestety moderatorzy usunęli cały post do czasu zatwierdzenia. Na szczęścieinni fani też znają tę sztuczkę, więc nadal możemy pomóc Ci rozczarować Twojego ulubionego nauczyciela.

Gracze mogą porozmawiać z Sebastianem i poprosić go, aby zamiast tego nauczył ich Imperio, ku jego przerażeniu. Jednak moralna dwuznaczność tej sceny została uznana za znacznie bardziej pasującą do historii Ominisa i Sebastiana.

„Myślałem, że ta alternatywna opcja poznania klątwy lepiej pasuje do konfliktu pomiędzy Ominisem a Sebastianem i jest bardziej emocjonalna niż scena „domyślna” (w której MC od razu uczy się klątwy)” – jeden z graczy wyjaśnia. „Widzimy reakcję Sebastiana i jest wyraźnie zaniepokojony sugestią MC, aby nauczyć go klątwy, aby mógł użyć jej na najlepszym przyjacielu Sebastiana, co pogłębia cały dylemat moralny”.

Wygląda na to, że jest więcej przerażających sekretów do odkrycia niż tylko nowe DLC. Jeśli nie podoba ci się pomysł stawiania Sebastiana w tak niezręcznej sytuacji, możesz po prostu poczekać, aż misja się zakończy, a następnie odwiedzić Sebastiana w Podziemiach, gdzie nauczy cię „wszystkich/wszystkich klątw”. Oczywiście chcesz uniknąć wyrzucenia Sebastiana, w przeciwnym razie ta opcja zostanie odrzucona.

Czy mając tę ​​nowo odkrytą moc i wiedzę, użyjesz jej do zła?