Gracz Starfield odkrywa ukryty sekret, który ma makabryczne konsekwencje

Powiedz, że tak nie jest – jedna z najbardziej ukochanych postaci w Pole Gwiazd pozornie ma niepokojącą przeszłość, która zdecydowanie stawia ich w zupełnie nowym świetle.

Pomimo wątpliwego początku, przynajmniej jeśli chodzi o opinie graczy, Pole Gwiazd oferuje całkiem imponujące wrażenia z otwartego świata, które wciąż przyciągają uwagę. To prawda, że ​​​​nie cała uwaga jest pozytywna, jednak nikt nie jest w stanie odebrać wpływu, jaki najnowsza gra Bethesdy wywarła na społeczność graczy.

Mimo że według fanów eksploracja kosmosu była straconą szansą, Bethesda nie zaniedbała stworzenia rozbudowanej historii dla wszystkich postaci i całego wszechświata, przez który podróżujemy. Do tego stopnia, że ​​ukryte tajemnice wciąż odkrywane są kilka miesięcy po premierze.

Jeden szczegół, który obecnie chwyta fandom, dotyczy VASCO. Spójrzmy prawdzie w oczy, temu robotycznemu boi po prostu nie można odmówić i okazał się niezwykle popularny wśród graczy. Być może jest to kwestia poważnego przekazu lub jego masywnej estetyki – niezależnie od powodu, miłość do VASCO jest silna.

Czy jednak VASCO może być morderczym robotem w biegu? Ku przerażeniu fanów wydaje się to sugerować obraz tablicy dostępny wyłącznie na Xbox. OP zrzutu ekranu pyta: „Znalazłem tę białą tablicę, w której wspomniano o VASCO, jakby był tajemniczym robotem-zabójcą w przypadkowym punkcie POI”.

Nikt tak naprawdę nie był w stanie przedstawić żadnych wniosków na temat teorii VASCO, chociaż niektórzy zgadzają się, że VASCO można było zrestartować, aby usunąć wcześniejsze mordercze sposoby. „Domyślam się, że to jajko wielkanocne przedstawiające historię powstania VASCO” – twierdzi jeden z graczy. „Był nieprzewidywalnym (co oznacza, że ​​nie przestrzegał swoich protokołów programowania i prawdopodobnie ma pewien stopień świadomości, jak sądzę) robotem ze skłonnością do zabijania”.

Mamy wtedy do czynienia z faktem, że ludzie zabijali na oczach VASCO, a bot nie kwestionował ich działań. „Zamordowałem ludzi na oczach Vasco, a on nie sprzeciwiał się. Może właśnie dlatego” – zapytała kolejna fanka.

Może tak jest… Może VASCO lubi bawić się z boku, zadowolony, że wszyscy daliśmy się oszukać.