Gracz Palworld wydaje ostrzeżenie po tym, jak ostatnia aktualizacja „zablokowała” jego zapis

Palworld, gra, o której mówi się w całej branży gier, właśnie otrzymała nową aktualizację, która wprowadza grę do wersji 1.1.2. Niestety, jeden z graczy donosi na Reddicie że ich plik zapisu został teraz „zamurowany”.

Gracz przyszedł do Reddita, mówiąc: „To tylko ostrzeżenie dla każdego, kto spotkał się z monitem o aktualizację do wersji 1.1.2 dla Palworld – może to zepsuć twój zapis stanu gry, tak jak to miało miejsce w moim przypadku. Warto zaznaczyć, że problem ten pojawił się w subreddicie Xbox Game Pass, zatem na PC może nie stanowić problemu. Oczywiście, Palworld to tytuł z wczesnym dostępem, więc należy się spodziewać pewnych błędów, ale nie likwiduje to bólu związanego z koniecznością zaczynania od zera lub szukania poprawek.

Wygląda na to, że plik zapisu odtwarzacza został uszkodzony, co było ostatnim problemem na konsoli Xbox Wrota Baldura 3. Naprawienie tego zajęło kilka tygodni, ale mamy nadzieję, że jeśli problem stanie się powszechny, firmy Microsoft i Pocket Pair Inc. szybko wprowadzą poprawkę. Na chwilę obecną może to być jednorazowy przypadek, ponieważ nie wiemy, aby ktokolwiek inny zgłaszał ten problem.

Nic dziwnego, że Reddit oferuje różnorodne odpowiedzi, od pomocnych po pozytywne. Zapytał jeden z użytkowników jeśli gra była grą wieloosobową, włącz plik zapisu z informacją: „Spróbuj rozpocząć nowy świat dla wielu graczy, a po załadowaniu wróć do ekranu tytułowego i spróbuj wczytać zapisany zapis. Pracuje dla mnie.” Podczas gdy inny wybrał spojrzeć na jasną stronę, mówiąc: „Cóż, jeśli będę musiał zacząć od nowa, stworzę o wiele lepszą bazę”. Jako ktoś, kto ponownie uruchomił swoje Palworld przejść kilka razy, te kilka pierwszych godzin to świetna zabawa, więc jestem za tym ostatnim komentatorem. Jednak utrata pliku zapisu jest nadal do bani.