Gra Resident Evil do pobrania za darmo już dostępna dla wybranych graczy

Od powstania serii w 1996 roku gra Resident Evil stała się większa i bardziej popularna niż kiedykolwiek wśród społeczności survival horrorów, a jeśli subskrybujesz usługę Xbox Game Pass, możesz grać w dwa najnowsze tytuły bez dodatkowych kosztów.

W 2002 roku Capcom podniósł poprzeczkę w stosunku do oczekiwań wobec remake’u Resident Evil na Nintendo GameCube, który później otrzymał remastery i do dziś dojrzewa jak dobre wino. Prawie 20 lat później firma Capcom zaszczyciła nas grą Resident Evil 2 remake inspirowany grą przez wielu uznawaną za najlepszą z serii.

Capcom wykorzystał sukces, jaki odniósł w 2019 r Resident Evil 2 przerobić, wypuszczając Resident Evil 3 w następnym roku i potem Resident Evil 4 w 2023 roku. Oczekuje się, że powstaną kolejne remake’i, ale na razie Capcom nie ujawniło które, ale Kodeks Resident Evil: Veronica pozostaje popularnym wyborem wśród fanów.

Dopóki nie pojawi się kolejna remake, członkowie Xbox Game Pass mogą grać Resident Evil 3 który właśnie dołączył Resident Evil 2 w stale rozwijającej się bibliotece opartej na subskrypcji firmy Microsoft. Podobnie jak oryginał Resident Evil 3 z 1999 r. i remake z 2020 r. nie ma w sobie strachu, ale jest to zabawna, pełna akcji zabijanie z hordami nieumarłych, ścigane przez tyrana Nemezisa.

„Jill Valentine jest jedną z ostatnich osób w Raccoon City, które były świadkami okrucieństw, jakich dopuścił się Umbrella. Aby ją powstrzymać, Umbrella uwalnia swoją ostateczną tajną broń: Nemezis” – czytamy w streszczeniu Resident Evil 3.

W tej chwili nie wiemy, jak długo Resident Evil 2 I Resident Evil 3 przeróbki pozostaną w ramach subskrypcji Xbox Game Pass, ale warto je sprawdzić już teraz, zanim zostaną ostatecznie usunięte.

Resident Evil 3 jest już dostępny na PC, PlayStation i Xbox. Co więcej, otrzymała także bezpłatną aktualizację nowej generacji na PlayStation 5 i Xbox Series X/S.