Gra Deus Ex anulowana przez Embracer Group po 2 latach prac nad grą

Podczas kolejnego rozdzierającego serce miesiąca dla branży gier wideo, pełnego zwolnień i odwołań, gra Deus Ex będzie następny dotknięty po wiadomościach, że kolejny wpis został usunięty.

Wygląda na to, że masowe zwolnienia i odwołania nie wykazują oznak spowolnienia w 2024 r. po niedawnych wiadomościach, że Embracer Group nie tylko odwołała kolejny Deus Ex gra po dwóch latach prac rozwojowych, ale podobno zwolnił także personel w Eidos-Montréal.

Ta wiadomość została opublikowana dzięki uprzejmości firmy Eidos-Montréal, która opublikowała na Twitterze oświadczenie w sprawie zwolnień w swojej firmie.

„Globalny kontekst gospodarczy, wyzwania stojące przed naszą branżą i kompleksowa restrukturyzacja ogłoszona przez Embracer w końcu wpłynęły na nasze studio” powiedział studio. „Podjęto trudną decyzję o zwolnieniu 97 osób z zespołów programistycznych, administracji i służb wsparcia”.

Chociaż wiadomość ta jest bolesna dla osób, których to dotyczy, być może nie jest to zaskoczeniem, ponieważ w ostatnich latach Embracer Group szybko zamykała swoje studia po tym, jak plotki głosiły, że umowa o wartości 2 miliardów dolarów z Savvy Games Group nie doszła do skutku.

W rezultacie Embracer Group zamknęła firmę Volition odpowiedzialną za rozwój Saints Row jak również Rozdzielacze czasu deweloper Free Radical Design.

Firma nabyła Eidos-Montréal w 2022 roku, co następnie dało jej prawa do Tomb Raider i Deus Ex franczyzy. Teraz dzięki raportowi autorstwa Bloombergawiemy, że nadchodzący Deus Ex projekt został odrzucony. W rezultacie wszyscy pozostali pracownicy Eidos-Montréal zwrócą teraz uwagę na „oryginalną franczyzę”.

Anonimowe źródło ujawniło również, że Deus Ex Oczekiwano, że projekt wejdzie w pełną fazę rozwoju jeszcze w tym roku, mimo że nie zostało to oficjalnie ogłoszone.

Czas pokaże, jaka będzie „oryginalna franczyza”, niemniej jednak jest to bardziej smutna wiadomość dla branży gier.