Gina Carano pozywa Disneya w związku ze zwolnieniem Mandalorianina, z pomocą Elona Muska

Mandalorianin aktorka Gina Carano planuje pozwać Disneya i LucasFilm w związku z jej zwolnieniem w pozwie opłaconym przez Elona Muska.

Gdy Mandalorianin Wydany po raz pierwszy na Disney+, został uznany za jeden z najlepszych mediów związanych z Gwiezdnymi Wojnami, jakie widzieliśmy od lat. Zawiera nowe i fascynujące postacie, takie jak sam Mandalorianin Din Djarin, Grogu (Baby Yoda) i Cara Dune, grana przez Ginę Carono.

Carono ponownie wcieliła się w rolę Cary w drugim sezonie w odcinku finałowym, ale następnie została ukarana grzywną za „oczernianie ludzi na podstawie ich tożsamości kulturowej i religijnej” w postach w mediach społecznościowych, które uznano za „odrażające i niedopuszczalne”.

Jeden z postów sugerował, że bycie republikaninem w Ameryce jest tym samym, co bycie Żydówką w czasach nazistowskich Niemiec, więc po ogromnej reakcji fanów została usunięta z programu.

Niedawno Carano oświadczyła, że ​​była „nękana i zniesławiana” i teraz podejmie kroki prawne przeciwko Disneyowi i LucasFilm, podnosząc zarzut niesłusznego zwolnienia i dyskryminacji ze względu na płeć, ponieważ jej zdaniem jej koledzy zamieścili w Internecie podobne posty polityczne, ale nie zostali pociągnięci do odpowiedzialności. Ma nadzieję uzyskać 75 000 dolarów odszkodowania i powrócić do serialu, który wkrótce rozpocznie czwarty sezon.

Mówi się, że Elon Musk będzie finansował sprawę, zgodnie z obietnicą pomocy każdej celebrytce, która spotkała się z dyskryminacją w zatrudnieniu. Carano powiedziała: „Jestem wdzięczna, że ​​ktoś stanął w mojej obronie w tak mocny sposób i nie mogę się doczekać oczyszczenia mojego imienia”.

Z innych wiadomości wynika, że ​​Mando i Grogu w końcu trafią na duży ekran. Disney i LucasFilm ogłosiły, że para wystąpi w filmie, jednocześnie ogłaszając to Ahsoki Sezon 2 również jest na wczesnym etapie rozwoju.

Jeśli Carano wygra pozew przeciwko firmom, jej postać powróci w sezonie 4 lub w nadchodzącym filmie, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej.