Fani zgadzają się, że FEAR już dawno powinien powrócić

Przerażające małe dziewczynki, które rujnują ci życie, mogą być czymś w rodzaju starego kapelusza, teraz, gdy graliśmy w coś takiego Resident Evil 7Jednak dawniej upiorne dzieciaki dopiero wkraczały do ​​horrorów.

To klasyczna podstawa i nie bez powodu – dzieci mogą być głęboko zaniepokojone w najlepszym momencie, więc gdy postawisz je w sytuacji grozy, doskonale zwiększają czynnik strachu. Niewątpliwie właśnie dlatego tak wielu graczy nie może się doczekać odrodzenia FEAR.

Mimo że gra została wydana w 2005 roku, miłość do tej gry nie zna zniszczenia upływającego czasu, a fani wciąż wołają: żebranie – na więcej rat. Popyt ten wzrósł, gdy gracze zobaczyli, że inne odrodzenia, takie jak Dino Crisis firmy Capcom, stają się realną możliwością.

Dla wielu graczy STRACH była to pierwsza gra typu horror, w jaką kiedykolwiek grali, a jej zapadające w pamięć obrazy wciąż są świeże w pamięci 19 lat później. Na Steamie gra zebrała tysiące „bardzo pozytywnych” komentarzy, co udowadnia, że ​​tytułowe siły nadprzyrodzone nigdy nie umrą.

STRACH był absolutnie niesamowitym horrorem FPS” – powiedział Redditor CobBaesar. „Pamiętam, jak grałem w tę grę w całkowitej ciemności w nocy, kiedy została wydana. Ta ciągła niesamowita i złowieszcza atmosfera, którą udało im się stworzyć, jest po prostu cholernie niesamowita i sprawiała, że ​​rzygałem cegłami (…) Cholera, oryginał był niesamowity”.

Próbowali tak jak w sequelach uchwycić intensywny terror z pierwszej części, ale nigdy im się to nie udało, ku wielkiemu rozczarowaniu społeczności czekającej na kolejny bezmyślny strach. „Strach jeden po drugim” zepsuł wielu młodych graczy, ponieważ szybko sięgnęli po włącznik światła, dzięki czemu czuli się mniej przestraszeni.

Oprócz kultowej sceny, w której Alma zaskakuje cię, gdy próbujesz skorzystać z drabiny, jest też „scena wentylacyjna”, która wciąż przyspiesza bicie serc fanów. „Mój palec pośliznął się na spuście, wyładowując pełny magazynek w ścianę i rury, krzycząc z całych sił, a następnie zatrzymując grę”.

Naprawdę musimy wrócić do tamtych czasów i zobaczyć, jak FEAR (czy to remake, czy nowe przedsięwzięcie) pojawi się na konsolach obecnej lub nowej generacji.