Fani zgadzają się, że Assassin’s Creed Valhalla jest naprawdę niedoceniany

Seria Assassin’s Creed to jedna z najpopularniejszych serii firmy Ubisoft, dlatego też od czasu premiery pierwszej gry w 2007 roku regularnie pojawiają się na niej aktualizacje niemal co roku.

Można jednak śmiało powiedzieć, że od pierwszej gry z 2007 roku seria Assassin’s Creed zmieniła się diametralnie. Ewoluowała od gry mniej skupiającej się na skradaniu się z bardziej skondensowanymi mapami do czegoś znacznie większego, przypominającego gry RPG z otwartym światem.

Biorąc to pod uwagę, najnowsze wydanie z serii, Assassin’s Creed Miraż cofnęło nieco serię do korzeni. Zawierała mniejszą, ale wciąż pokaźną mapę i bardziej skupiała się na mechanice ukrywania się, chociaż nadal zawierała mechanikę zdobywania poziomów inspirowaną RPG.

Ostatnią grą wydaną w erze RPG jest Assassin’s Creed Valhalla of 2020, gra, w której bohaterem jest Assassin’s Creed Mirażpo raz pierwszy przedstawiono Basima Ibn Ishaqa. Assassin’s Creed Valhalla Akcja rozgrywa się w latach 827-878 n.e. i opowiada historię Eivora podczas najazdów Wikingów na anglosaską Wielką Brytanię. Powiedzieć, że mapa Assassin’s Creed Valhalla jest ogromny, byłoby niedopowiedzeniem, wypełnionym czasami przytłaczającą liczbą zajęć, w których gracz może wziąć udział. Dało to również graczowi możliwość wyboru gry jako Eivor płci męskiej lub żeńskiej.

Na zbiorczym serwisie Metacritic, Assassin’s Creed Valhalla uzyskał bardzo zdrowy wynik 84, więc dziwnym byłoby moim zdaniem uznać go za niedoceniany, ale wydaje się, że ta pozycja w serii Ubisoftu nie każdemu przypadła do gustu. „Myślałem, że będę nienawidził Assassin’s Creed Valhalla. Myliłem się,” wykrzyknął Redditor NineTailedDevil.

„Grałem Assassin’s Creed Valhalla po raz pierwszy niedawno, obecnie minęło około 40 godzin (po ukończeniu każdej innej poprzedniej gry AC) i świetnie się bawię, do tego stopnia, że ​​nie jestem pewien, dlaczego innym zagorzałym fanom, takim jak ja, nie podobała się ta gra, ” – wyjaśnili w długim poście, który wywołał dyskusję z innymi członkami.

„Podobało mi się Walhalla. Grałem w podstawową grę przez około 100 godzin przez około sześć miesięcy. Tak naprawdę nie znudziło mi się to ze względu na stosunkowo krótkie sesje, w których grałem” – odpowiedział jkgaspar4994. „Grałem w nią w dniu premiery i niedawno przeszedłem Początki i obecnie gram Odyseja. Walhalla jest moim ulubionym z całej trójki.”

„Zadania poboczne nie cieszą się wystarczającym uznaniem ze względu na to, jak bardzo są interesujące” – wyjaśnił ConventionalizedGuy. „Co więcej, większość z nich nie daje ci prostego zadania polegającego na aportowaniu. Właściwie trzeba zwracać uwagę na dialog, badać otoczenie itp. Oni nie dają ci tego po prostu łyżką.”

„Zgadzam się! Naprawdę jestem zdezorientowany, gdy ludzie mówią Walhalla jest najgorszą częścią trylogii (RPG), jeśli robi wszystko lepiej niż Odyseja moim zdaniem” – stwierdził GreenJayLake. „Walka jest cięższa, sprzęt jest mniej rozbudowany, a historia jest bardziej interesująca”.

Więc to wszystko, oczywiście jest dużo miłości do shenaniganów Eivor Norse, a jeśli nigdy nie grałeś Assassin’s Creed Valhallaz czystym sumieniem mogę polecić. Assassin’s Creed Valhalla jest już dostępny na PC, PlayStation i Xbox.