Fani Stardew Valley dopiero poznają oryginalną nazwę gry

Dolina Gwiezdnej Rosy przeszła wiele zmian podczas początkowego rozwoju, choć największą zmianą musiała być jej nazwa, która podobno zmieniała się kilka razy, zanim stała się tytułem, który znamy dzisiaj.

Jako symulator rolnictwa Dolina Gwiezdnej Rosy nie ma sobie równych, choć wielu uznałoby ją również za jedną z najlepszych gier, jakie kiedykolwiek stworzono. Opowiada o prostym życiu w rolnictwie, budowaniu domu, rozmowach z mieszkańcami i nawiązywaniu kontaktów z ludźmi i otaczającym cię światem. Jest to nie tylko zabawne, ale także podnoszące na duchu i relaksujące, niezależnie od tego, czy grasz sam, czy z przyjaciółmi, nic więc dziwnego, że gra jest tak popularna.

Biorąc to pod uwagę, co jeśli powiem, że nazwa gry pierwotnie nie miała brzmieć Dolina Gwiezdnej Rosy? Obecny tytuł jest uroczy, ale jednocześnie ma w sobie coś tajemniczego, więc trudno sobie wyobrazić, że gra nosiłaby inną nazwę. Jednak według gry strona wiki„gra pierwotnie miała nazywać się Sprout Valley”.

Nazwa została zmieniona, ponieważ twórca gry, ConcernedApe, uznał, że brzmi bardziej jak lokalizacja Harvest Moon, a nie coś innego, i najwyraźniej nawet „rozważał nazwanie jej Stardrop Valley”. Zostało to później zmienione na Dolina Gwiezdnej Rosyco zdecydowanie brzmi dużo lepiej.

Wiele lat później Dolina Gwiezdnej Rosy to jedna z najpopularniejszych gier na świecie, dostępna dla graczy na platformach Xbox, PlayStation, PC i Nintendo. Nadal otrzymuje aktualizacje, a nowa ma zostać wydana w ciągu najbliższych kilku tygodni, choć zajmie to więcej czasu, niż oczekiwano.

Zastanawiasz się, czy istnieje alternatywny wszechświat z grą o nazwie Sprout lub Stardrop Valley, o którym nikt nie słyszał, a może jest jeszcze bardziej skuteczny ze względu na inną nazwę? Kto wie.