Fani Star Wars Outlaws wściekli, gdy główna misja została zamknięta w DLC

To kolejny trudny czas dla Ubisoftu po ujawnieniu ważnej misji w nadchodzącej grze Banici z Gwiezdnych Wojen zostanie zamknięty za paywallem.

Mimo że to dopiero kwiecień, rok 2024 już zapowiada się na zły rok dla Ubisoftu. Po jego niedawnym wydaniu Czaszka i kości został przyjęty niezbyt entuzjastycznie, kiedy ukazał się w lutym tego roku, rozmowa zeszła teraz na temat nadchodzącego projektu, Banici z Gwiezdnych Wojen.

Osadzony w uniwersum Gwiezdnych Wojen, Banici z Gwiezdnych Wojen to pierwsza w historii gra z otwartym światem z tej serii, która opowiada historię wyjętego spod prawa Kay’a z okresu pomiędzy Imperium kontratakuje I Powrót Jedi.

Wielu fanów serii science-fiction było podekscytowanych, ale dzisiaj emocje te mogły nieco osłabnąć po tym, jak pojawiła się plotka, że ​​misja Jabby the Hutt będzie zamknięta za paywallem w ramach przepustki sezonowej.

Chociaż nierzadko zdarza się, że firmy zamykają niektóre misje w ramach przepustki sezonowej, niedostępność takiej integralnej misji w grze podstawowej nie jest dobrym pomysłem. Dodatkowo z Banici ma już wynosić około 60 funtów, a do tego nie każdy gracz będzie mógł uiścić dodatkową opłatę za przepustkę sezonową.

Według Banici z Gwiezdnych Wojen urzędnik strona internetowaprzepustka sezonowa będzie oferować „dwa dodatkowe rozszerzenia narracyjne” po premierze, a także „ekskluzywną misję z Jabbą pierwszego dnia”.

„W chwili, gdy Kay zbiera ekipę do napadu na Zatokę Canto, otrzymuje zlecenie od samego Hutta Jabby” – czytamy w misji. „Okazuje się, że ND-5 ma dług Jabby sprzed lat i przyszedł go odebrać”.

Oczekuje się, że misja będzie zawierać serię zadań, co oznacza, że ​​gracze bez dostępu do przepustki sezonowej stracą znaczną część historii.

Ponieważ jednak Ubisoft nie ujawnił jeszcze szczegółów tej wiadomości, może być w niej więcej, niż początkowo się spodziewaliśmy. Na szczęście dowiemy się kiedy Banici z Gwiezdnych Wojen zostanie wydany 27 sierpnia 2024 r.