Fani Silent Hill 2 byli rozczarowani remake’iem

Ciche wzgórze 2 to nie tylko jedna z najbardziej lubianych gier typu survival horror wszechczasów, ale także jedna z najlepszych gier, jakie kiedykolwiek powstały.

Kiedy więc Konami ogłosiło Ciche wzgórze 2 remake w październiku 2022 r., ekscytacja fanów sięgała zenitu, a będąc wielkim fanem serialu, również wzruszyłem się po jego ogłoszeniu. Jednak dla każdego programisty stworzenie tego remake’u z zachowaniem sprawiedliwości, na jaką zasługuje, jest doniosłym zadaniem. Nawet gdyby rządzili pierwotni twórcy, nadal miałbym wątpliwości, czy uda im się odzyskać magię tej gry.

Odpowiedzialny za Ciche wzgórze 2 remake’u to Bloober Team, studio odpowiedzialne za m.in Warstwy strachu, Obserwator, Medium I Blair Czarownica aby wymienić tylko kilka. Czas pokaże, czy Bloober Team będzie w stanie zadowolić wymagającą publiczność serii Silent Hill.

Podczas wydarzenia State of Play w tym tygodniu mogliśmy zobaczyć nowy zwiastun rozgrywki Ciche wzgórze 2 który kładł nacisk na walkę, a także pozwalał nam rzucić okiem na jej zagadki. Naturalnie z Ciche wzgórze 2 będąc jedną z moich ulubionych gier wszechczasów, od razu rzuciła mi się w oczy zapadająca w pamięć ścieżka dźwiękowa Akiry Yamaoki.

Jednak gdy zwiastun zaczął się pojawiać, zacząłem się niepokoić naciskiem na walkę i mam nadzieję, że nie będzie to główny temat w momencie premiery. W końcu jego bohater lub antagonista (w zależności od tego, jak postrzegasz historię) James Sunderland, to normalny człowiek uwięziony w mglistych koszmarach miasteczka Silent Hill.

Fani na Reddicie również wyrazili swoje obawy dotyczące nadchodzącego remake’u. „Co do tej pory czujemy w związku z Ciche wzgórze 2 przerobić?” spytał Redditor DifferentAd9713 rozpoczyna dyskusję w wątku.

„Mam nadzieję, że zostanie opóźniony, ponieważ trzeba go jeszcze trochę dogotować w piekarniku” – powiedział Duckinsons. „W zwiastunie widziałem tylko jego włosy (Jamesa Sunderlanda). To prawie tak, jakby było źródłem światła” – wykrzyknął pm8rsh88.

„Martwię się, jak wszyscy mówili, animacje nie są dobre. Nawet standardowa animacja chodu Jamesa wygląda sztywnie. Niektórym fragmentom zwiastuna brakowało, nie uderzyło mnie to klimatem. Moje główne obawy dotyczą walki, po raz kolejny wyglądało to cholernie tandetnie” – wyjaśnił wściekłystudent94.

Na Twitterze emocje związane z remake’iem również nie były zbyt dobre. „Ciche wzgórze 2 remake wygląda dość szorstko, mam nadzieję, że powstanie jeszcze co najmniej sześć miesięcy. Animacje wyglądają sztywnie, dźwiękowi brakuje dynamiki, a walka wygląda nieporadnie. A co jest z tym dziwnym tekstem na ścianie?” tweetował analityk gier wideo MauroNL.

Jeden z twórców Devolver Digital również wypowiedział się na ten temat Ciche wzgórze 2 przerobić powiedzenie: „Ten remake wygląda na zbyt czysty. Oryginał miał wyczuwalną warstwę brudu, którą niemal można było wyczuć. Miałeś wrażenie, że zacznie się wydobywać z telewizora. Po prostu niesamowita praca z teksturami.”

Mam nadzieję, że do czasu premiery remake’u wszystkie nasze wątpliwości zostaną rozwiane, ponieważ naprawdę kibicuję temu, aby ta gra była świetna. Ciche wzgórze 2 w chwili pisania tego tekstu nie ma jeszcze daty premiery, ale oczekuje się, że ukaże się w tym roku na PC i PlayStation 5.