Fani Palworld zaniepokojeni niespodziewanym usunięciem gry przez Nintendo

Palworld fani obawiają się, że Nintendo pojawi się po grze po usunięciu na mocy ustawy DMCA towarów stworzonych przez fanów, zawierających m.in Palworld projekt.

Jak dotąd popularność Palworld nie zmalało. To wciąż jedna z najbardziej udanych gier na Steamie, a teraz współpracuje z Xbox, aby zapewnić ulepszenia jakości życia i nowe funkcje w wersji gry na Xbox Series X/S.

Oczywiście, że nie było gładko. Twierdzenie, że Palworld to po prostu zdzierstwo Pokemona, to oskarżenie, które w dalszym ciągu wisi nad grą, niezależnie od tego, jak bardzo fani jej bronią. Ze względu na to podobieństwo rosną obawy, że Nintendo ostatecznie unieważni grę, po tym jak prezes firmy obiecał, że zostaną podjęte działania.

Obawy te ponownie rosną, ponieważ według doniesień stworzony przez fanów gadżet przedstawiający jeden z projektów Pal został objęty ustawą DMCA od Nintendo za naruszenie praw autorskich.

Projekt dotyczył koszulki z motywem Pal Sparkit, ale w poście na Reddicie zgłoszono, że została ona usunięta. Użytkownik, który opublikował wiadomość powiedział: „Hę, nie zdawałem sobie sprawy, że „The Big N” (Nintendo) jest prawnym posiadaczem praw do Sparkita…”

Fani byli, co zrozumiałe, zdenerwowani i źli na firmę, a jeden z użytkowników nazwał ją „śmieszną”, ponieważ Sparkit w niczym nie przypomina żadnego z Pokemonów.

Inni również, co zrozumiałe, byli zaniepokojeni przyszłością Palworld treści, zwłaszcza jeśli Nintendo w jakiś sposób ma moc odrzucania projektów, które mu się nie podobają lub z którymi się nie zgadzają.

W przeważającej części można śmiało powiedzieć, że sama gra jest na razie bezpieczna, ponieważ chociaż istnieje kilka podobieństw z marką Pokemon, Palworld zawiera wiele funkcji, które wyróżniają ją samodzielnie, z jeszcze większą zawartością w drodze rok.