Fani Hogwarts Legacy muszą pobrać tę bezpłatną wersję Steam do pobrania

Jeśli Twoje czarodziejskie przygody dobiegły końca Dziedzictwo Hogwartumożesz chcieć to sprawdzić Never Grave: Czarownica i klątwa. Jeśli chodzi o rozgrywkę, Nigdy w grobie to zupełnie inna bajka niż RPG z otwartym światem Dziedzictwo Hogwartu. Biorąc to pod uwagę, jeśli lubisz wcielać się w potężną wiedźmę i odkrywać magiczny świat, Nigdy w grobie oferuje te same emocje w innym gatunku.

Opracowany przez Frontside 180 i ma zostać opublikowany przez Pocketpair – tak, z Palworld sława – Nigdy w grobie: Czarownica i klątwa to dwuwymiarowa gra typu roguelike Metroidvania, w której Twoim zadaniem jest przedostanie się przez niebezpieczny świat, korzystając ze wsparcia swojego „przeklętego”, ale pomocnego magicznego kapelusza. „Używaj różnorodnej magii lub opętaj swoich wrogów, aby osiągnąć najniższe poziomy! Przynieś łupy, buduj nowe obiekty w swojej wiosce, zarabiaj na życie i wzmacniaj się na następną bitwę! Obsługuje tryb wieloosobowy dla maksymalnie czterech graczy” – czytamy w streszczeniu.

Przedostaniesz się przez kilka lochów, opętając wrogów za pomocą swojego przeklętego kapelusza. Możesz wtedy skorzystać z ich unikalnych zdolności, aby pokonać innych wrogów i zyskać przewagę w walce. Podczas swojej podróży będziesz zbierać różne materiały, które pomogą Ci oczyścić zniszczone wioski, zbudować nowe obiekty bazowe i przygotować mikstury, które pomogą Ci w walce.

Wizualnie gra jest rozkoszą. Zawiera „tradycyjną japońską, ręcznie rysowaną animację” z „grubo pomalowanym tłem dla uzyskania głębi, jakbyś podróżował przez świat książek z obrazkami i wyciętych obrazków”. Nigdy w grobie to nie jest spacer po parku, chwalenie się „trudnymi” bitwami z bossami, a biorąc pod uwagę, że lochy są generowane proceduralnie, zawsze powinno sprawiać wrażenie świeżego i nowego.

Never Grave: Czarownica i klątwa Premiera ma nastąpić w ciągu najbliższych kilku miesięcy, ale na razie możesz pobrać i cieszyć się bezpłatną wersją demonstracyjną dzięki uprzejmości trwającego Next Fest na Steamie.