Fani GTA 6 chcą premiery o północy, zupełnie jak za starych, dobrych czasów

Można śmiało powiedzieć, że oczekiwanie na kolejną odsłonę serii Grand Theft Auto studia Rockstar Games jest ogromne, a niektórzy fani już planują jej dużą premierę.

Powiedziałbym, że to oczekiwanie na GTA VI zaczęła się rozwijać, gdy Rockstar Games po raz pierwszy przyznało, że tytuł jest w fazie tworzenia w lutym 2022 r. lub po ujawnieniu pierwszego oficjalnego zwiastuna rozgrywki w grudniu 2023 r. Ale tak naprawdę szum wokół premiery GTA VI prawdopodobnie buduje się od 2013 roku wraz z wydaniem Grand Theft Auto V na PlayStation 3 i Xbox 360.

Jedna osoba nie może się doczekać wydania GTA VI, ale być może w zupełnie inny sposób niż reszta z nas, jest Lawerence Sullivan znany również jako „Floryda Joker”. Osoba ta znalazła się w centrum daremnych prób wniesienia pozwu przeciwko Rockstar Games za rzekome wykorzystanie jego podobizny w zwiastunie. Podczas swojej ostatniej próby negocjacji z Rockstar Games obiecał wycofać pozew, jeśli tylko będzie mógł wyrazić głos postaci w GTA VI. Choć wątpię, żeby Rockstar Games tak bardzo się tym przejmowało.

Jednak dla reszty z nas planujących uruchomienie GTA VI, niektórzy z nas mogą próbować wziąć dzień wolny od pracy, ale jeśli dysponujesz wolnymi dniami, najlepiej będzie, na wszelki wypadek, oficjalnie zarezerwować dzień wolny. Co więcej, fani rozmawiali także o starych, dobrych czasach wydań o północy i GTA VI może być idealną grą na taką okazję.

Nigdy nie uczestniczyłem w zbyt wielu premierach o północy, ponieważ bardziej zależało mi na zamówieniu gry z dostawą do domu w dniu premiery. Biorąc to pod uwagę, Gears of War 3 Premiera o północy zawsze przywołuje miłe wspomnienia rozmów ze znajomymi i przypadkowymi osobami, kiedy wzięliśmy kopię gry i pospieszyliśmy do domu, aby zagrać w nią na konsoli Xbox 360.

Gracze na Reddicie dyskutują, jak bardzo byliby skłonni ustawić się w kolejce o północy na premierę Grand Theft Auto VI. „Wiem, jak duży GTA V wydanie o północy było, jeśli było zwolnienie o północy GTA VI byłoby legendarne” powiedział Redditor thebroyouhate rozpoczyna dyskusję w wątku.

„To były stare dobre czasy. Obecnie gracze po prostu pobierają gry online” – wykrzyknął Honest-Caramel2870. „Tęsknię za wydaniami o północy, były takie dobre!” powiedziała NEGATIVERAGDOLL.

„Zawsze lubiłem to uczucie, gdy jechałem do domu z grą w rękach, na którą tak długo czekałem. Ale odkąd cyfrowe wydania o północy stały się modne, nie mogłem sobie wyobrazić, że NIE zagram w tę grę od razu o północy” – wyjaśnił MYNAMEISHENDRIK.

Duża część wątku mówi również o korzyściach płynących z naciśnięcia przycisku pobierania w celu zakupu gry w wersji cyfrowej i nie są one w błędzie. Można śmiało powiedzieć, że masowe starty o północy należą już do przeszłości. Jednak w sytuacji, gdy wydawcy wycofują gry cyfrowe obecnie bardziej niż kiedykolwiek, kluczowe znaczenie ma fizyczne zachowanie gier. Więc kiedy tylko będę mógł, być może już nigdy nie wezmę udziału w premierze o północy, ale przynajmniej złożę zamówienie online, aby duża premiera została dostarczona do mojego domu lub, jeśli będę w mieście, być może po prostu wpadnę do sklepu aby odebrać fizyczną kopię gry, która zawsze będzie moja.

Grand Theft Auto VI ukaże się w 2025 roku na PlayStation 5 i Xbox Series X|S. W chwili pisania tego tekstu Rockstar Games nie ogłosiło jeszcze premiery na PC.