Fani FEAR muszą sprawdzić tę nową, oszałamiającą strzelankę FPS

Każdy, kto jest fanem serii FEAR, będzie chciał mieć oko na tę niesamowitą, nadchodzącą strzelankę FEAR.

Jeśli nie grałeś w gry FEAR, koniecznie powinieneś to zrobić. To seria FPS, która łączy w sobie niesamowicie ekscytującą strzelaninę z dużą ilością psychologicznego horroru. Minęło dużo czasu, odkąd pojawił się nowy wpis, a fani naprawdę mają dość czekania, ale ten wpis przetrwał dzięki projektom stworzonym przez fanów, które czerpały z niego inspirację.

Jedną z gier, która wyraźnie czerpie inspirację z tej serii, jest Podnadchodząca niezależna strzelanka, która jest na wczesnym etapie rozwoju, ale jak dotąd wygląda naprawdę imponująco.

Mówiąc najprościej, Pod to gra o Noahu Quinnie, utalentowanym nurku głębinowym, który znajduje się w koszmarnej sytuacji. Gracz ma za zadanie uciec z podwodnego miejsca i odeprzeć inwazję przerażających potworów.

Gra jest rozwijana przez firmę Camel 101, która niedawno udostępniła materiał filmowy z rozgrywki prezentujący niektóre fajne funkcje, które trafiają do gry. Choć sama w sobie wygląda jak solidna strzelanka, prawdopodobnie najbardziej imponującym szczegółem jest możliwość zniszczenia otoczenia.

Dotyczy to ścian, oświetlenia, mebli i nie tylko, a wszystko to ulegnie zniszczeniu i rozpadowi, gdy napompujesz je ołowiem. To ważny szczegół, który często jest pomijany we współczesnych grach, więc wspaniale będzie zobaczyć, jakie są szkody po strzelaninie w jednym z pokoi gry.

W grze dostępna jest także konfigurowalna broń zapewniająca maksymalne obrażenia i możliwości adaptacji, a także inteligentna sztuczna inteligencja, dzięki której nawet najbardziej doświadczeni weterani strzelanek pierwszoosobowych będą mogli walczyć o swoje pieniądze.

Pod ukaże się na PC za pośrednictwem Steam kiedyś w przyszłości, chociaż twórca gry nie był w stanie podać daty premiery w chwili pisania tego tekstu. Niemniej jednak premiera planowana jest na ten rok, więc miejmy nadzieję, że zobaczymy ją raczej wcześniej niż później.