Fani Fallouta, sprawdźcie tę darmową grę RPG na Steamie, póki jeszcze możecie

Jeśli lubisz klasyczne gry Fallout, na pewno zechcesz rzucić okiem na tę zupełnie nową grę RPG akcji, która wygląda bardziej niż trochę jak ukochana seria postapokaliptyczna.

Jeśli nie mieszkałeś w maleńkim buciku na dnie oceanu, prawdopodobnie zdajesz sobie sprawę, że Steam Next Fest trwa pełną parą. Zasadniczo jest to szansa na pobranie i sprawdzenie setek bezpłatnych wersji demonstracyjnych na Steam niektórych gier, które nadejdą w 2024 roku.

Jednak przy tak dużej liczbie darmowych wersji demonstracyjnych dostępnych w ramach Steam Next Fest i ograniczonej ilości czasu na zagranie w nie, dosłownie niemożliwe jest obejrzenie wszystkiego. Właśnie dlatego jesteśmy tutaj, aby pomóc Ci zawęzić zakres i po prostu nalegam, że jeśli lubisz Fallouta, pokochasz Przetrwaj upadek.

„Przeszukuj, twórz, buduj i walcz” – czytamy w opisie gry na stronie Steam. „Przetrwaj upadek to gra akcji z otwartym światem i bogatą historią. Zbieraj łupy i walcz, aby odbudować swoją społeczność i jej bazę. Odkryj tajemnice upadłego świata po uderzeniu meteorytu.”

Przetrwaj upadek polega na budowaniu od podstaw własnej osady, podczas której zbierasz drużynę, która eksploruje świat, wykrywa wszelkie niebezpieczeństwa (spoiler: jest ich mnóstwo) i stara się nie umrzeć straszliwą śmiercią. Jest więcej niż trochę klasycznego Fallouta Przetrwaj upadekchoć warto zauważyć, że ta gra jest znacznie bardziej skupiona na akcji niż na metodycznym, lateralnym myśleniu z wczesnych tytułów Fallouta.

Nie oznacza to oczywiście, że nie musisz używać swojej główki. Przetrwaj upadek zmusza graczy do zastanowienia się nad ryzykiem, jakie podejmują, w jaki sposób wydają swoje zasoby i kiedy wycofać się z walki. Gra jest obecnie oznaczona jako „wkrótce dostępna”, ale na wypróbowanie wersji demonstracyjnej masz czas do przyszłego tygodnia.