Fani Assassin’s Creed Origins muszą sprawdzić tę nową, bezpłatną wersję do pobrania ze Steam

Jeśli kochałeś Początki Assassin’s Creed (a dlaczego, u licha, nie miałbyś tego zrobić?), na Steamie dostępna jest obecnie fantastyczna darmowa wersja do pobrania, którą zdecydowanie musisz sprawdzić.

Prawdopodobnie najlepiej znacie Abubakara Salima w roli Bayeka, głównego bohatera Początki Assassin’s Creed. Ale być może nie wiecie, że w tym roku wypuści swoją pierwszą grę. A jeśli tego nie wiesz, na pewno nie będziesz wiedzieć, że na Steamie dostępna jest obecnie bezpłatna wersja demonstracyjna, którą można pobrać i grać.

Opowieści Kenzery to pięknie wyglądająca nowa metroidvania, którą Salim pokazał po raz pierwszy podczas zeszłorocznej edycji Game Awards. Aktor wyjaśnił, że gra jest w dużej mierze hołdem złożonym jego zmarłemu ojcu. „Przez długi czas” – powiedział podczas emocjonalnego występu na scenie podczas gali The Game Awards – „trudno mi było znaleźć sposób na opowiedzenie o mojej podróży związanej z żalem. Teraz mogę to zrobić dzięki historii Zau o stracie, rozwoju i uzdrowienie w Opowieści Kenzery: Szerokie czuje się tak dobrze.”

Premiera gry planowana jest obecnie na kwiecień, ale darmowe demo można sprawdzić już teraz. Aha, a jeśli podoba Ci się to, w co grasz, możesz obecnie zamówić ją w przedsprzedaży i uzyskać 10 procent zniżki, co wcale nie jest zbyt nędzne.

„Dzierż taniec szamana. Odzyskaj ducha swojego ojca” – czytamy w oficjalnym opisie gry. „Odważ się na piękną i zdradziecką krainę Kenzera wraz z Bogiem Śmierci Opowieści Kenzery, przygoda w stylu metroidvanii stworzona przez Surgent Studios.”

Opowieści Kenzery naprawdę wygląda na to, że może to być jedna z najlepszych niespodzianek roku 2024. Pomiędzy tym a nową, doskonałą grą Prince Of Persia jesteśmy absolutnie rozpieszczani nowymi, genialnymi metroidvaniami. Miejmy nadzieję, że to pierwsza z wielu nowości Salima, bo widać, że człowiek zna się na rzeczy.