Fan The Last of Us Part 1 odkrywa ukryty sekret 10 lat po premierze

Dziesięć lat po wydaniu Ostatni z nasodkryto złowrogi sekret, który mogłeś przeoczyć.

Kiedy Naughty Dog wypuściło po raz pierwszy Ostatni z nas wydana w 2013 roku na PlayStation 3, nie tylko przesunęła granice możliwości konsoli Sony, ale także stała się jedną z najlepszych gier wideo wszechczasów, uzupełniając i tak już imponującą bibliotekę franczyz dewelopera, obejmującą Uncharted.

Jeśli chcesz przeszukać każdy zakątek Ostatni z nas w wersji na PS3 można znaleźć kilka interesujących szczegółów. Takie jak dokumenty i nagrania w szpitalu Salt Lake, które sugerują, że były też inne osoby, takie jak Ellie, które zmarły na stole operacyjnym, co może stanowić pewne uzasadnienie działań Joela. Chociaż przysięgam, że te dokumenty zostały usunięte w późniejszych wersjach gry.

Kolejnym dodatkowym szczegółem, który niektórzy z Was mogli przeoczyć, jest rozdzierający serce prolog Ostatni z nas, część I. Powszechnie wiadomo, że fabuła The Last of Us inspirowana jest grzybem cordyceps, który pojawił się w odcinku serialu z 2008 roku. Planeta Ziemia narratorem jest Sir David Attenborough. W tym przerażającym odcinku udokumentowano, jak grzyb cordyceps przejmuje umysły mrówek, w zasadzie zamieniając je w zombie. W The Last of Us zadaje się pytanie, co by było, gdyby grzyb Cordyceps wyewoluował, by przejąć ludzkich żywicieli?

Z tą cudowną historią zakorzenioną w naszych umysłach, Redditor odkrył fajne, ale przerażające jajko wielkanocne związane z grzybem cordyceps, które ma miejsce w prologu i pozornie składa mu hołd Planeta Ziemia epizod.

Zanim przejdziemy dalej, trzeba powiedzieć, że nagłówek wątku na Reddicie brzmi: „Przerażający sekret odkryty po siedmiu latach!” Zakładam, że ten sekret odkrył użytkownik Reddita siedem lat po tym, jak po raz pierwszy zagrał w tę grę, bo oczywiście obliczenia nie pokrywają się z żadną z wersji dat premiery The Last of Us.

„Niedawno znalazłem to hasło. Aby go zdobyć należy wykonać kilka prostych czynności już na samym początku rozgrywki, gdy gramy jako Sarah. Zaraz po przerywniku filmowym podnieś telefon, do którego zadzwonił Tommy i posłuchaj wypowiedzi Sary” – wyjaśnił arqmrqm609.

„Czytaj gazetę w łazience. Idź do pokoju Joela i obejrzyj eksplozję. Zejdź na pierwsze piętro, idź do kuchni i zabierz komórkę Joela. Poczekaj, aż Sarah przeczyta wszystkie SMS-y” – kontynuowali. „Spójrz na notatkę na lodówce. Wyjdź z gry do głównego menu, a następnie kliknij „Kontynuuj” i wróć do pokoju Joela. Na ekranie telewizora pojawi się teraz zdjęcie mrówki zakażonej kordycepsem. Taka mała, ale przerażająca Pascha.”

Oto fajny sekret, o którym mogłeś wiedzieć lub nie. Ciekawi mnie, czy ten sekret pojawi się w wersji gry na PS3. Wielu twierdzi, że to raczej usterka niż zamierzony easter Egg, ale tak czy inaczej, myślę, że jest całkiem fajnie. Ostatni z nas, część I jest już dostępny na PC i PlayStation 5.