Fallout zderza się z Days Gone i Resident Evil w tej bezpłatnej grze Steam

Mimo że nigdy nie chcieliśmy znaleźć się w sytuacji prawdziwej walki o przetrwanie, nie mamy dość gier survivalowych. Najprawdopodobniej to poczucie bezpieczeństwa, jakie posiadasz, kierując fikcyjną postacią, sprawia, że ​​jest ona tak atrakcyjna, dlatego zagłębiamy się w inną grę z tego ekspansywnego gatunku.

Na platformie Steam znajduje się skarbnica tego typu gier, a jedną z nich jest Straszny Świt. Tytuł ten, stworzony przez niezależnego twórcę Kloopa, rzuca cię w niebezpieczeństwa „miasta poddanego kwarantannie”, a twoja postać jest studentem zmuszonym do dowiedzenia się, gdzie wszystko poszło nie tak.

Twoi koledzy z klasy oraz inni ocalali, których odkryjesz po drodze, połączą siły, aby pomóc Ci wydostać się z więzienia i przeżyć, aby opowiedzieć historię. To wszystko jest bardzo dramatyczne. Nie tak przekonujące jak The Last of Us, ale niewiele gier jest takich.

Co sprawia, że Straszny Świt tak atrakcyjna jako gra, poza swoim znajomym założeniem, jest to, że łączy w sobie kilka serii, w które po prostu nie możemy przestać grać. Mianowicie Fallout, Minęły dnii Resident Evil; każda z nich jest wyjątkowo wymagająca i pełna akcji z różnych powodów. Jednak wspólnym mianownikiem jest silna wola przetrwania wbrew niesprzyjającym przeciwnościom losu – Straszny Świt ma ogromne pragnienie przetrwania.

Obecnie w tę grę na PC można grać za darmo w wersji demo, a pełna wersja ukaże się jeszcze w tym roku (nie podano konkretnej daty). Ta zabójcza przygoda, opisana przez twórców jako „gra typu sandbox o przetrwaniu”, wymaga, abyś zawsze był czujny, aby zombie cię nie znalazły.

W tej grze jest wiele rzeczy, które mogą się podobać, a przede wszystkim możliwość dostosowywania; funkcja, która określi, czy przeżyjesz, czy umrzesz (w grze, mamy na myśli). Jeśli czujesz, że możesz odpowiedzieć na wezwanie i stawić czoła kolejnej hordzie zombie, nadszedł czas, aby sprawdzić swoje umiejętności przed premierą pełnej wersji gry.