Epic Games Store rozdaje darmowe gry o wartości 10 000 dolarów

W ciągu ostatnich kilku lat sklep Epic Games Store rozdał darmowe gry o wartości około 10 000 dolarów, a w niektóre z nich można grać już teraz.

Sklep Epic Games Store od dłuższego czasu co tydzień rozdaje nową, darmową grę i to zgodnie z nowościami badaniaKiedy dodasz, ile każda gra będzie kosztować w pełnej cenie, zaczniesz zdawać sobie sprawę, jak hojny był ten sklep internetowy.

Od 2018 roku platforma rozdała zaledwie 400 gier, a jeśli zsumować ich średnie ceny, otrzymamy łącznie ponad 10 000 dolarów. Chociaż wymieniają się dość regularnie, zawsze jest coś nowego do obejrzenia, w tym kilka gratisów, które możesz pobrać i zagrać już teraz, jeśli wiesz, gdzie szukać.

Nie wszystkie z nich były pomniejszymi grami niezależnymi, niektóre naprawdę mocne gry zostały zaoferowane jako gratisy, jak np. Grand Theft Auto V I Strand Śmierci. Chociaż dla niektórych graczy wiele darmowych gier będzie strzałem w dziesiątkę, nie można zaprzeczyć, że firma Epic okazała się bardzo hojna.

Epic też nie jest jedyny, Cyberpunka 2077 wydawca CD Projekt Red od czasu do czasu udostępnia grę za pośrednictwem GOG i może zapomnieć o niekończącej się dostawie gratisów na Steamie, chociaż większość z nich to raczej małe gry niezależne niż wydania AAA.

Nie wygląda na to, aby Epic Games miało zamiar w najbliższym czasie zwolnić tempo, a w 2024 roku prawdopodobnie możemy spodziewać się znacznie większej liczby darmowych gier, w tym tych oferowanych na GOG i Steam.

Przy odrobinie szczęścia rok 2024 przyniesie jeszcze więcej gratisów do naszych bibliotek gier i, miejmy nadzieję, niektóre gry AAA powiązane z niektórymi nadchodzącymi wydaniami w tym roku, jak Ciche wzgórze 2 i Metal Gear Solid 3: Pożeracz węży przerobić.