Dostępny już do bezpłatnego pobrania główny Palworld wprowadza bardzo potrzebne zmiany

Minęło trochę czasu, odkąd PocketPair porzucił całkowitą liczbę nowych graczy w wyniku niespodziewanego trafienia Palworld, co może oznaczać, że wzrost gospodarczy zaczyna zwalniać, a liczby zaczynają się stabilizować. Biorąc to pod uwagę, Palworld nadal może poszczycić się absolutnie ogromną bazą graczy z wysokimi oczekiwaniami wobec gry.

Wiemy już, że ponad 19 milionów graczy dołączyło do zabawy na Xbox i Steamie, a gra zdobyła tytuł największej premiery innej firmy w historii w ramach Xbox Game Pass. Gra okazała się tak popularna, że ​​niektórzy gracze musieli czekać ponad 40 minut, aby wejść do gry w chmurze w ramach usługi Game Pass. PocketPair nawiązał teraz oficjalnie współpracę z Xbox, zatrudniając dodatkowych programistów, którzy pomogą w obsłudze serwerów gry i asystują przy aktualizacjach, co powinno znacznie poprawić wrażenia z gry dla graczy Xbox, ponieważ nie jest tajemnicą, że wersja Xbox pozostaje w tyle, o czym świadczą dzisiejsze najnowsze aktualizacje skrawek.

Najnowszy Palworld skrawek już tu jest, ale po raz kolejny, chociaż została już wydana na Steamie, wersja Xbox v0.1.1.4 „zostanie wydana, gdy tylko będzie gotowa”. Wersja Steam jest oznaczona jako v0.1.4.1. Jeśli chodzi o główne poprawki, ta aktualizacja rozwiązuje problem powodujący awarię gry i zapisywane dane byłyby uszkodzone, gdy liczba znajomych przechwyconych przez gildię osiągnęła 7000. Dotyczy to również zapisywania danych, które były już w tym stanie po poprzedniej łatce . To też powinno się teraz ładować poprawnie.

Naprawiono błąd powodujący znikanie broni wyposażonej przez innych graczy podczas używania granatu w trybie wieloosobowym oraz usunięto błąd, który uniemożliwiał zwiększenie prawdopodobieństwa przechwycenia. Przechodząc do poprawek związanych z bazą, rozwiązano problem polegający na tym, że Pals ręcznie przypisany do farmy hodowlanej kładł się spać na zawsze i taki, w którym żadne drewno nie spadało, jeśli Pal ściął drzewo.

Twórcy dodali ponadto, że wprowadzono szereg dodatkowych środków w celu zapobiegania oszustwom i exploitom, dodając, że nadal pracują nad grą i dziękują graczom za wsparcie.