Deweloper potwierdza, że ​​remake’i Max Payne 1 i 2 idą pełną parą

Pomimo tego, że byłem zajęty tworzeniem inspirującej kontynuacji Alana Wake’a 2Inne projekty Remedy Entertainment nie ucierpiały ani trochę. Rzeczywiście, idzie pełną parą.

Mimo że fani uważają oryginalne tytuły Maxa Payne’a za genialne, zapotrzebowanie na remake’i jest ogromne. Na szczęście w zeszłym roku dowiedzieliśmy się, że jest to remake obu Max Payne 1 I 2 był w pracy.

Remaki weszły w fazę opracowywania pod koniec 2023 r., co było ekscytującym wydarzeniem, choć wiązało się ze świadomością, że Max ponownie chwyci za broń na konsolach nowej generacji.

Wciąż prawdopodobne jest, że remake przeznaczony będzie na konsole nowej generacji, zwłaszcza z PlayStation 5 będącym już w „drugiej fazie”. Jednak Remedy ujawniło, że remake’i Maxa Payne’a mają „zwiększone tempo rozwoju”, podobnie jak to miało miejsce Kontrola 2 I Kondor. Podobno jest to spowodowane Alana Wake’a 2ogromny sukces, który pozwolił twórcom lepiej wspierać inne projekty.

Oczywiście, chociaż wielu uważa to za fantastyczną wiadomość, niektórzy fani obawiają się, czy remake’i będą w stanie oddać atmosferę oryginalnych tytułów, głównie poprzez głosy bohaterów.

„Kolejnym ważnym pytaniem jest, czy po prostu wykorzystają oryginalne odczyty linii McCaffreya, czy też zamierzają przerobić Maxa? Szczerze mówiąc, wolałbym to pierwsze” powiedział jeden fan. „James (McCaffrey) jest sercem i duszą Maxa. Nie wyobrażam sobie, żeby głosił mu ktoś inny.”

McCaffrey zmarł w 2023 roku, pozostawiając po sobie lukę w fandomie Maxa Payne’a i pytania dotyczące dalszego rozwoju remake’ów Maxa Payne’a. Jak dotąd Remedy nie ogłosiło, kto będzie podkładał głos Maxowi, pozostawiając fanów z nadzieją, że zostaną użyte oryginalne kwestie McCaffreya.

Chociaż istnieje wiele pytań bez odpowiedzi, które wymagają rozwiązania, pozytywnie jest widzieć, jak remake Maxa Payne’a nabierają tempa.