Decydowanie między trybem jakości a wydajnością: który jest najlepszym wyborem dla Helldivers 2 na PS5?

Podobnie jak wiele gier na PlayStation 5, Helldivers 2 oferuje fanom możliwość gry w trybie jakości, który sprawia, że ​​gra wygląda fantastycznie, lub w trybie wydajności, który pomaga grze działać jak masło. Co wybrać przed wyruszeniem w podróż?

Czy powinieneś grać w Helldivers 2 w trybie jakości czy wydajności na PS5?

Helldivers 2 to atrakcyjna gra niezależnie od tego, na jakim ustawieniu graficznym grasz, ale jeśli liczysz na możliwie najlepszy obraz, wybierz tryb jakości. Ten tryb ma jednak dużą wadę — 30 klatek na sekundę. Będziesz celować w 30 klatek na sekundę przy czystej rozdzielczości 4K, więc ogólna jakość obrazu będzie wyglądać oszałamiająco, niezależnie od rodzaju telewizora lub monitora, na którym grasz.

Po drugiej stronie medalu znajdziesz tryb wydajności. Zapewnia to rozgrywkę w rozdzielczości 1080p przy 60 klatkach na sekundę – gra nie będzie wyglądać tak ostro, ale będzie działać z płynniejszą liczbą klatek na sekundę, dzięki czemu strzelanina będzie bardziej dynamiczna i satysfakcjonująca. Po uruchomieniu gry w domyślnym trybie wydajności nie polecam grać w trybie jakości, nawet jeśli szukasz dostępnych opcji wyświetlania zapewniających najlepszą jakość obrazu.

Jak sprawić, by tryb jakości wyglądał świetnie w Helldivers 2

Chociaż przejście do 1080p może być nieco kłopotliwe – czy 1440p nie wchodziło tutaj w grę? — nadal możesz sprawić, że gra będzie wyglądać fantastycznie na dowolnym wyświetlaczu. W grze Helldivers 2 na PlayStation 5 istnieje wiele ustawień graficznych, które możesz dostosować. Polecam skorzystać z następujących:

  • Siła drgań aparatu – preferencje osobiste
  • Pionowe pole widzenia – preferencje osobiste
  • Rozmycie ruchu – preferencje osobiste
  • Głębia ostrości – włączona
  • Profil jakości – wydajność
  • Wygładzanie – wyłączone (TAA sprawia, że ​​gra wydaje się bardziej rozmazana)
  • Ostrość – 1,00

Nie będzie w pełnym 4K, jak moglibyśmy mieć nadzieję, ale przynajmniej poprawi to ogólny wygląd gry i sprawi, że pojawi się ona na ekranie wraz z wyraźnymi 60 klatkami na sekundę, dzięki czemu zgniatanie błędów i podbijanie Terminatorów stanie się jeszcze bardziej ekscytujące .

Koniecznie zajrzyj do sekcji Helldivers 2 poniżej, aby dowiedzieć się więcej o grze i dowiedzieć się, co musisz zrobić, aby dodaj znajomych na innych platformach.