Czy w Skull and Bones występuje walka wręcz lub mieczem?

Jeśli również nie wiesz, jak wyglądałaby walka w zupełnie nowym IP od Ubisoftu, „Czaszka i kości”, czytaj dalej, aby nie być już zdezorientowanym.

Jaki rodzaj walki oferuje Skull and Bones?

Niestety, Skull and Bones nie oferuje walki wręcz ani mieczem. Tak naprawdę nie możesz rozpocząć konfliktu, jeśli jesteś na lądzie. Możesz walczyć tylko z innymi statkami i eksplorować wody w celach takich jak polowanie na rekiny. Szczerze mówiąc, ma to sens, ponieważ tak nie jest Assassin’s Creed: Czarna flaga, którego ta gra jest duchowym następcą. W przypadku Skull and Bones Ubisoft koncentruje się na czystych bitwach morskich i innych różnorodnych działaniach skupionych wokół morza.

W przypadku gry, nad którą pracuje się już od jakiegoś czasu, trudno zrozumieć, dlaczego Ubisoft nie próbował zintegrować różnych form walki, czy to walki wręcz, czy strzelania, z morza. Jeśli jednak spojrzeć na jasną stronę, oznacza to, że Ocean Indyjski, na którym toczy się ta gra, prawdopodobnie miałby wiele możliwości i zapewniłby ciekawą kampanię. Daje nam to również nadzieję, że ze względu na brak walki wręcz i na miecze, wojny statków poprawią opcje rozgrywki w stosunku do tych, które posiadał Assassin’s Creed 4: Black Flag, ponieważ twórcy nie musieli się tym aspektem martwić.

Ubisoft udostępnił publicznie plany pierwszego roku Skull and Bones i nie podaje, czy w grze pojawi się walka na lądzie. Jest więc mało prawdopodobne, że będziesz walczył na lądzie, przynajmniej nie w tym roku. Gracze będą wykonywać większość pracy za sterami swoich statków. Nie oznacza to, że nie możesz eksplorować tego solidnego gruntu. Możesz zbierać materiały na wyspach, wchodzić w interakcje z NPC, handlować z innymi graczami i nie tylko. Miejmy nadzieję, że braki walki lądowej zrekompensują bitwy morskie.

Gra znajduje się w otwartej becie od 8 lutego. Oto, jak możesz zagrać w otwartą betę, aby przyzwyczaić się do systemu gier.