Czy Skull and Bones zostanie wydany na Steamie?

Kiedy gra na PC cieszy się wystarczającym zainteresowaniem społeczności graczy, pojawiają się pytania o jej dostępność na różnych platformach, takich jak Steam. Zbliżająca się premiera Skull and Bones również wywołała podobną dyskusję.

Czy Skull and Bones pojawi się na Steamie?

Mam złe wieści dla Ciebie: Skull and Bones nie będzie dostępny na platformie Steam w momencie premiery.

Skull and Bones będzie dostępny wyłącznie na platformie Ubisoftu I Epicki kiedy pojawi się na PC. Na szczęście ten problem wyłączności nie dotyczy konsol, ponieważ gra będzie dostępna na obu PlayStation 5 I Xbox Series X|S. Jednakże, SteamDB dowodzi, że Skull and Bones początkowo miał zostać wydany także na Steamie, ale został wycofany przed otwartą betą.

O co więc chodzi z tym, że Skull and Bones nie pojawi się na Steamie, czyli, mówiąc pirackim językiem, z nagłą zmianą kursu statku?

Dlaczego Skull and Bones nie jest dostępny na platformie Steam?

Możemy jedynie przypuszczać, że Skull and Bones ma umowę na wyłączność z Epic Games Store, pozwalającą im zachować grę również w ich natywnym sklepie. Choć gry Ubisoftu są zwykle dostępne na Steamie, niezależnie od tego, czy do grania w nie potrzebujesz Ubisoft Connect, mimo że kupujesz je na Steamie (najlepszym przykładem jest Rainbow Six: Siege), nie będzie tak w przypadku Skull and Bones.

Zwykle te umowy na wyłączność obowiązują przez rok lub dwa, a następnie gry ostatecznie trafiają na Steam.

Czy Skull and Bones będzie w przyszłości dostępny na Steamie?

Nie możemy potwierdzić, czy Skull and Bones będzie w przyszłości dostępny na platformie Steam, czy nie. Będziesz musiał poczekać na oficjalne ogłoszenie od Ubisoftu lub zespołu odpowiedzialnego za Skull and Bones. Nic nie jest gwarantowane w przyszłości, zwłaszcza jeśli wybierzesz pirackie życie!