Czas rozwoju czaszki i kości

Po wielu latach Skull and Bones jest już prawie gotowy. Ale jak długo trwają prace nad Skull and Bones? Oto, co musisz wiedzieć.

Kiedy rozpoczął się rozwój czaszki i kości?

Ubisoft ogłosił Skull and Bones w 2017 roku na targach E3. Oznacza to, że gra była aktywnie rozwijana przez ponad sześć lat, ale poczekaj – jest tu jedno zastrzeżenie. Gra słynie z wielu opóźnień, dlatego zróbmy krótki harmonogram wydarzeń związanych z rozwojem Skull and Bones.

Według Kotaku, Skull and Bones początkowo było pomyślane jako rozszerzenie dla wielu graczy do gry Assasin’s Creed IV: Black Flag już w 2013 roku. W ciągu ostatniej dekady gra rozwijała się w wielu kierunkach, aż w końcu to, co znamy teraz jako „oryginał Ubisoftu”, rozpoczyna nową serię.

Kalendarium rozwoju czaszki i kości

  • 2013 – rzekomo rozpoczął się rozwój.
  • 2017 – Zapowiedziana na targach E3 na konferencji prasowej firmy Ubisoft wraz z grywalną wersją demonstracyjną. Co istotne, na ten moment planowano wydanie gry na konsolach ostatniej generacji. Teraz tak nie jest.
  • 2018 – Data pierwszej premiery została ustalona na koniec roku. Zwróć uwagę na pierwsze opóźnienie.
  • 2019 – nową datę premiery wyznaczono na rok 2019. Wystąpiło jednak kolejne opóźnienie.
  • 2020 – Trzecią datę premiery zaplanowano na wiosnę lub lato 2020 r., ale potem wystąpiły pewne problemy budżetowe i pandemia, więc nastąpiło kolejne opóźnienie. Ubisoft w zabawny sposób potwierdził, że Skull and Bones „nie umarł”.
  • 2021-2022 – Czwarta data premiery miała przypadać na okres od lipca 2021 r. do czerwca 2022 r., ale, jak się domyślacie, nastąpiło kolejne opóźnienie, które ogłoszono w maju 2021 r.
  • 2022-2023 – Piąta data premiery miała przypadać na okres od lipca 2022 r. do czerwca 2023 r., ale Ubisoft po raz kolejny opóźnił premierę Skull and Bones, rzekomo ze względu na sprzedaż innych jej właściwości. W tym czasie anulowano również zamówienia w przedsprzedaży.
  • 2023 – Pod koniec sierpnia miała miejsce zamknięta wersja beta. Również w październiku 2023 roku ponownie zapowiedziano premierę Skull and Bones. Tym razem wybrano luty 2024 r.
  • 2024 – Otwarta Beta wypuszczona na początku lutego. Premiera gry zaplanowana jest na 16 lutego 2024 roku.

Czy będzie kolejne opóźnienie w ostatniej chwili? Mam nadzieję, że nie. Jeśli zdecydujesz się go podnieść i wpadniesz w kłopoty podczas zdobywania Akacji w Skull and Bones, mamy dla Ciebie poradnik.