Cyberpunk 2077 spotyka się z Final Fantasy w oszałamiającej ekskluzywnej wersji na PS5 w 2024 roku

Podczas wydarzenia Sony State of Play poznaliśmy wreszcie datę premiery nadchodzącej gry przygodowej Gwiezdne Ostrze. W długim zwiastunie mogliśmy zobaczyć znacznie więcej akcji i kilka wskazówek, dokąd zmierza historia w tym ekskluzywnym tytule na PlayStation 5.

Gwiezdne Ostrze to gra akcji, która „podąża za podróżą Ewy, wojowniczki, która schodzi z kolonii poza światem, aby pokonać Naytibas, wroga ludzkości, który nagle pojawił się na Ziemi. Wygląda na to, że Naytibas atakują rasę ludzką z woli wyższej istoty składającej się z Alf i Starszego, ale nikt tak naprawdę nie wie o ich pochodzeniu.

Gra ukaże się 26 kwietnia wyłącznie na konsolę PlayStation 5, a zamówienia przedpremierowe będą dostępne od 7 lutego. Gwiezdne Ostrze Akcja rozgrywa się w półotwartym świecie, który łączy pustkowie z pustynią, a Ewa próbuje pomóc odbudować miasto pełne ocalałych po zdziesiątkowaniu Ziemi przez Naytibas.

Z tego, co widzieliśmy w najnowszym zwiastunie, gra zawiera wiele motywów religijnych, ponieważ partnerowi Eve towarzyszy ziemski człowiek zwany, jak się domyślacie, Adamem. Widzimy także Ewę w kilku bitwach ze stworzeniami nazwanymi na cześć biblijnych demonów Abaddona i Beliala, więc ciekawie będzie zobaczyć, co wyniknie z tej historii i jak bardzo twórcy opierają się na wątkach religijnych.

Widzieliśmy także wiele walk, a akcja wygląda genialnie. Wygląda na to, że Eve zostanie wyposażona w mnóstwo technologii do walki z niezliczoną liczbą stworzeń, a jednocześnie będzie korzystać z kumulującego się drzewa umiejętności, aby odblokować nowe zdolności bojowe. Gra naprawdę emanuje futurystycznymi klimatami Final Fantasy-stylowe postacie i ci mocno zmodyfikowani NPC, których widzieliśmy Cyberpunka 2077. Zdecydowanie ciekawa gra, na którą warto zwrócić uwagę.