Cena PlayStation 5 Pro ma być niższa, niż się spodziewaliśmy

Ponieważ Sony zwróciło uwagę na zupełnie nową konsolę PlayStation 5 Pro, potencjalni klienci są zaskoczeni pogłoskami o cenie, która jest znacznie tańsza niż oczekiwano.

Po wydaniu oryginalnego modelu PlayStation 5, a następnie w listopadzie PlayStation 5 Slim, Sony podobno ciężko pracuje obecnie nad kolejnym modelem, PlayStation 5 Pro. Według wcześniej ujawnionych informacji, Pro ma być bestią na konsoli z ośmiordzeniowymi procesorami Zen 2 taktowanymi z częstotliwością 4 GHz, procesorem graficznym RDNA 3 o częstotliwości 2,8 GHz oraz 16 GB pamięci GDDR6 o szybkości 18 000 MT/s z procesorem przepustowość 587 GB/s. Delikatnie mówiąc, imponujące.

Wraz z premierą konsoli spodziewaną w tym roku zaczęła krążyć nowa plotka, tym razem dotycząca ceny Pro. Jak można się spodziewać, dzięki imponującym specyfikacjom, wielu fanów PlayStation założyło, że najnowszy model Sony będzie rozbić bank. Jednak według przeciekającego „Prawo Moore’a nie żyje” Sony może sprzedawać konsolę PlayStation 5 Pro bez napędu dyskowego za jedyne 499 dolarów.

Co więcej, może to oznaczać obniżkę ceny PlayStation 5 Slim, która będzie sprzedawana w cenie od 449 do 399 dolarów.

Być może nie jest to zaskakujące, biorąc pod uwagę, że większość sprzętu jest taka sama, więc Sony nie musiałoby zbyt wiele zmieniać między oryginalną konsolą PlayStation 5 a wersją Pro. Jednak „Prawo Moore’a nie istnieje” twierdzi, że na nadchodzącą cenę wpływa wiele czynników. Obejmuje to śledzenie przez firmę planów Microsoftu dotyczących konsoli Xbox na nadchodzący rok, zanim sfinalizuje ona cenę.

Oprócz wersji bez napędu dyskowego gracze będą mogli zdobyć także wersję zawierającą element fizyczny. Oczekuje się jednak, że będzie to kosztować około 549–599 dolarów.