Capcom nadal rozważa wznowienie Dino Crisis

Od czasu do czasu Capcom, studio stojące za niektórymi z najlepszych gier typu survival horror, daje nam tylko okruszek nadziei. Widzisz, w czasach OG PlayStation, które mamy Resident Evil firmy Capcom i stworzyło falę tytułów wykorzystujących nowy gatunek, survival horror.

Nie chodziło tylko o Capcom, ale wiele studiów zaczęło bawić się koncepcją izometrycznych horrorów 3D i otrzymaliśmy niesamowite tytuły, takie jak Onimusha, Pasożyt Ewai oczywiście, Kryzys Dino. To był kryzys, zabijamy dinozaury. Od tego czasu fani gry mieli nadzieję i modlili się o nową odsłonę serii.

Niedawno Capcom zaczął pytać graczy, jakie marki powinny zostać przywrócone, a fani to zauważyli Kryzys Dino siedział tam, nietknięty, przez wiele lat. Chcemy nowej gry i chcemy ją mieć wkrótce. Wygląda na to, że Capcom też może to zrobić. Cóż, to jest coś, co Jeff Grubb z Giant Bomb usłyszał w nieustannym młynie plotek. Powiedział, w niedawnym podcaścieże słyszał takie plotki Kryzys Dino mógłby dokonać zwrotu.

Warto jednak podejść do tego ze zwykłą szczyptą soli, ponieważ słyszał tę plotkę jeszcze przed premierą Capcomu Egzopierwotny, gra akcji, w której pojawiają się tysiące dinozaurów, które gracze w kombinezonach mech mają unicestwić. Czy mógł po prostu usłyszeć wczesne pogłoski o tej grze, czy też mamy do czynienia z odrodzeniem klasyki survival horroru?

Fani proszą o to od lat, a biorąc pod uwagę, że Capcom wydaje się odnosić sukcesy, być może będziemy mieli szczęście. Gry były naprawdę szalone, a zobaczenie ich przeróbki z dzisiejszymi udoskonaleniami graficznymi mogło być tylko dobrą rzeczą, prawda? Wyobrażać sobie Kryzys Dino wykonane z dbałością i wiernością ostatnich Resident Evil 4 przerobić. Daj nam to teraz.