Brakująca „ważna” funkcja Palworld może zmienić grę

Niezależnie od tego, czy chodzi o gry wideo, telewizję i filmy, gry planszowe czy towary kolekcjonerskie, Pokémon jest bez wątpienia jedną z najpopularniejszych nieruchomości na świecie i nową sensacją Palworld nie ma problemu z przygarnięciem kawałka swoich fanów.

Palworld została wydana 19 stycznia 2024 roku jako tytuł wczesnego dostępu na PC i Xbox i od tego czasu szturmem podbiła branżę gier wideo i media społecznościowe. Nawet jeśli nie grałeś Palworldistnieje duże prawdopodobieństwo, że przynajmniej o tym słyszałeś, jeśli śledzisz wiadomości o grach wideo.

Z ogromnym sukcesem, że Palworld zgromadził, łatwo zapomnieć, że jest to wciąż tytuł wczesnego dostępu; został wydany tylko przez kilka krótkich tygodni. Z biegiem czasu programiści z Pocket Pair będą rozwijać grę i, miejmy nadzieję, pozytywnie zareagują na konstruktywne opinie fanów. Takie jak, Palworld fani na Reddicie dyskutowali o ważnej, brakującej funkcji, którą chcieliby pewnego dnia zaimplementować w grze.

„Czy ktoś jeszcze to zauważa Palworld naprawdę brakuje jednego ważnego szczegółu, pogody?” spytał Redditor Willcario. „Mówię o deszczu/burzach z piorunami, burzach śnieżnych, burzach piaskowych, a może nawet burzach piaskowych w regionie wulkanu. Gdybym tylko mógł, chętnie wypocząłbym w swojej bazie w deszczowy dzień.”

„Myślę, że pogoda, która ma zauważalny wpływ na rozgrywkę, byłaby chora. Podobnie jak typy wodne, które pojawiają się częściej i otrzymują zwiększone obrażenia w deszczu” – odpowiedział PolygonalTriesToHard. „Może być burzowa pogoda, a kiedy uderzy piorun, może zasilić twój generator, dom lub twoją postać/kumpel” – sugeruje filthydozen.

Nie wszyscy jednak cieszą się z perspektywy dynamicznej pogody Palworld, ponieważ może to mieć negatywny wpływ na wydajność odtwarzania. „Mam nadzieję, że pogoda zostanie uwzględniona, ale zrobiona w sposób, który nie wpłynie negatywnie na wydajność” – wykrzyknął Pinstar, powtarzając myśli wielu innych osób w tym wątku. Miejmy nadzieję, że gdyby Pocket Pair w późniejszym czasie zaimplementował dynamiczną pogodę, zapewniłoby to dodatkowe opcje wydajności i grafiki.

Palworld jest już dostępna na PC za pośrednictwem Steam, a także na Xbox Series X|S i Xbox One. Co więcej, jest ona także dostępna bezpłatnie w ramach Xbox Game Pass.