BG3: Lokalizowanie i wykorzystanie skrzyni Przyziemnych w grze Baldur’s Gate 3

Czasami najbardziej przyziemny rzeczy są najbardziej magiczne. Oto jak znaleźć Skrzynię Przyziemnych w grze Baldur’s Gate 3.

Skrzynia Przyziemnej Lokacji w Baldur’s Gate 3

Skrzynię Przyziemnego znajdziesz na balkonie na pierwszym piętrze Tajemnej Wieży. Dokładniej, na współrzędnych X:37, Y:265.

Jeśli trafiłeś do Podmroku, istnieje bardzo duża szansa, że ​​spotkałeś dobrze strzeżonego Tajemna Wieża. Ta magiczna twierdza ma wieżyczki wyjęte z wazoo. A jednak przebicie się przez jego obronę jest warte twojego czasu.

Aby dostać się na ten balkon na pierwszym piętrze, będziesz musiał przekraść się obok magicznych wieżyczek strzegących Tajemnej Wieży, których nie można zniszczyć w normalny sposób. Na szczęście istnieje kilka sposobów, aby to zrobić.

Zdecydowałem się rozgrupować moje postacie i pozwolić, aby tylko jedna z nich wkradła się do środka. Ułatwiłem sobie to jeszcze bardziej, używając zaklęcia Niewidzialność, aby uniknąć wykrycia. Jeśli nie posiadasz Niewidzialności lub Mglistego Kroku, które pomogą Ci poruszać się po wieżyczkach, możesz także wejść tryb turowy i kucanie. Uważnie obserwując czerwone strefy, możesz doskoczyć do osłony i uniknąć ognia z Magicznych Wieżyczek.

Gdy dotrzesz do Tajemnej Wieży, będziesz musiał znaleźć drogę do środka. Na szczęście nie musisz wdzierać się przez frontowe drzwi. Jest idealnie dobrze okno otwarte na lewą stronę możesz przeskoczyć.

Otwórz okno w Tajemnej Wieży

Niestety na pierwszym piętrze również znajduje się sporo wieżyczek. Kontynuuj ich unikanie, jak chcesz, a następnie znajdź drzwi balkonowe po prawej stronie. Na tym balkonie znajdziesz Skrzynię Przyziemnych.

Kiedy podejdziesz do Skrzyni Przyziemnych, otrzymasz Kontrola percepcji. Podaj go, a zauważysz, że to absolutnie przesiąknięty w magii. I chociaż nie jest to widoczne, kiedy je otwierasz (wygląda, jakby było wypełnione totalnymi śmieciami), magia dzieje się, gdy je zrabujesz.

Wszystko, co zabierzesz ze Skrzyni Przyziemnych ujawni swoją prawdziwą formę w twoim ekwipunku. Prawdziwa zawartość Skrzyni Przyziemnych to Zwój Ochrony przed Złem i Dobrem, Buty Łaski Mystry, Zwój Zbroi Maga, Sztabka Złota i Bomba Hearthlight.

Jak używać Przyziemnej Skrzyni jak torby do przechowywania

AKTUALIZACJA: BG3 zostało już załatane i Przyziemna Skrzynia nie działa już jak Torba. Nadal możesz umieszczać przedmioty w skrzyni, ale Skrzynia Przyziemnych nie będzie już zmniejszać wagi umieszczonych w niej przedmiotów. Wygląda również na to, że nie można już wyjąć skrzyni z Tajemnej Wieży i nosić jej ze sobą. W związku z tym Skrzynia Przyziemnych nie ma już zbyt wiele użyteczności poza byciem nowatorskim przedmiotem do przechowywania, który można łupić.

Przed aktualizacją 1 Skrzynia Przyziemnych oferowała jeszcze jedną użyteczność: zmniejszała wagę wszystkiego, co się w niej znajdowało, do wagi 0,05. A jeśli gromadziłeś każdy napotkany przedmiot, było to wyjątkowo przydatne. Ale uwaga był limit wagi. Uderzyłem go po włożeniu do niego 125 przedmiotów i w tym momencie przestał zmniejszać wagę przedmiotów znajdujących się w środku.

Kiedy już dotrzesz do tego punktu, dobrym pomysłem było znalezienie kupca. Możesz też zacząć wykorzystywać inne postacie jako muły łupowe. Przepraszam, Lae’zel!

Skrzynia z ekwipunkiem Przyziemnych

Aby skorzystać ze Skrzyni Przyziemnych, wystarczyło podnieść Skrzynię Przyziemnych, która ważyła wówczas 20 kg, i dodać ją do swojego ekwipunku. Stamtąd musisz wybrać przedmioty ze swojego ekwipunku, które chcesz przechowywać i przeciągnąć je nad skrzynią. Można w nim zmieścić pozornie nieskończoną liczbę przedmiotów.

Jak znaleźć Podmrok i Tajemną Wieżę

Chociaż wszystkie powyższe mogą być bardzo przydatne, jeśli nie znalazłeś drogi do Podmroku lub Tajemnej Wieży, nie możesz tak naprawdę skorzystać ze Skrzyni Przyziemnych. Na szczęście nie brakuje sposobów na dostanie się do Podmroku.

  1. w Zniszczona wioskazeskocz w przepaść Szepczących Głębin obok Pająka Fazowego Matriarchy.
  2. w Obóz Goblinówzakradnij się do Splugawionej Świątyni.
  3. W Odpoczynek Waukeenznajdź kryjówkę Zhentarim i zjedź windą na dół.
  4. w Herbaciarnia RIversideznajdź teleport cioci Ethel w jej piwnicy.

Gdy znajdziesz się w Podmroku, będziesz musiał podążać najbardziej na południe wysuniętą ścieżką, aby dotrzeć do Tajemnej Wieży.

To dość długa wyprawa, ale warto znaleźć niegdyś jedyną Torbę w grze Baldur’s Gate 3, udającą Skrzynię Przyziemnych.