Bezpośrednia kontynuacja Wiedźmina 3 oficjalnie pojawi się w przyszłym miesiącu

Z tą wiadomością Wiedźmin 4 może nie zawierać naszego ulubionego srebrnowłosego Wiedźmina, będącego bezpośrednią kontynuacją Wiedźmin 3 zadebiutuje w przyszłym miesiącu z Geraltem na czele.

Po wiadomościach, że CD Projekt Red rozpoczął prace nad Wiedźmin 4, wielu fanów chciało wiedzieć, czyja historia będzie kontynuowana w kolejnej części. Jednak po potwierdzeniu, że nie będzie to Geralt z Rivii, wielu graczy jest załamanych.

Jednak nie wszystko stracone, ponieważ CD Projekt Red połączył siły z Dark Horse Comics, aby wypuścić zupełnie nową serię komiksów przedstawiającą życie Geralta po wydarzeniach z Wiedźmin 3.

pod tytulem Wiedźmin: Biały Kruk, streszczenie serialu brzmi następująco: „Dla wiedźmina proste życie może być trudne do osiągnięcia, a jeszcze trudniejsze do pominięcia. Kiedy Geralt polubi wolniejsze tempo – dobre wino i dobre towarzystwo – wiedźmińskie rutyny łatwo przyćmiewają.

Z Yennefer u boku można mieć nadzieję, że Geralt naprawdę zasmakuje dobrego życia. Ale plamy historii są głębokie, a krew i wino każda kropla przyciąga tych, którzy chcą więcej”.

Zostanie napisany przez sławnego Wiedźmin gawędziarz Bartosz Sztybor oraz wielu innych utalentowanych autorów, takich jak kolorysta Matteo Vattani i literat Hassan Otsmane-Elhaou.

Wreszcie piękna okładka tomu została zaprojektowana przez utalentowaną Tonci Zonjic (Poszukiwacz Czaszek i Chłopiec Szkielet, Człowiek Cienia), Neyef (Bayou Bastardise, Puta Madre) i Jorge Molina (X-Men, Ptaki Nocy).

„Dla wszystkich, którzy znają Geralta, Biały Kruk to jego koniec” – powiedział Sztybor. „Koniec jego podróży, jedyne miejsce, w którym może przejść na emeryturę – odpocząć od zabijania potworów i próbować wymyślić, jak zrobić własne wino.

„Jako fan popkultury i postmodernistycznego łączenia gatunków, powyższy zestaw wydawał mi się idealnym założeniem dla westernu” – kontynuował. „Western w świecie Wiedźmina – coś, czego nigdy wcześniej nie zrobiono!

Wiedźmin: Corvo Bianco będzie tom 1 z 5 wydany w dniu 8 maja.