Bezpłatną grę na PlayStation 5 pobrano już ponad 2 miliony razy

Choć najnowszą grę z serii Silent Hill wydano dopiero w zeszłym miesiącu na PlayStation 5, pobrano ją już ponad dwa miliony. Nie jest to zaskoczeniem, biorąc pod uwagę popularność serii i fakt, że Krótka wiadomość zostało rozdane za darmo.

Silent Hill: Krótka wiadomość został rozdany za darmo jako przedsmak tego, co czeka fanów survival horroru. Konami ma wielkie plany wobec dawnego rywala Resident Evil. Czy jest lepszy sposób na podekscytowanie ludzi niż zaoferowanie gratisu?

Gra podąża za Anitą, która szuka zaginionego przyjaciela w rozpadającym się apartamentowcu, który stał się powszechnie znany jako miejsce, w którym dochodzi do samobójstw. Oczywiście wszystko tutaj wymyka się spod kontroli, a jednocześnie staje się bardzo straszne. „Anita wkrótce odkrywa, że ​​jej poczucie rzeczywistości zostaje zniszczone, gdy napotyka dziwaczne, nieziemskie przestrzenie, nawiedzone przez pokręconego potwora”.

Koncentrując się na mediach społecznościowych i znęcaniu się, Krótka wiadomość sprawia, że ​​seria wydaje się bardziej nowoczesna, ponieważ gracze używają telefonu komórkowego jako latarki, i wydaje się, że stanowi to świeżą perspektywę dla Silent Hill. Trudno powiedzieć, czy nadchodzące gry można ocenić na podstawie tego bardzo krótkiego doświadczenia. Chwila Krótka wiadomość został dobrze przyjęty, nie daje nam to zbyt wielu powodów do dalszych przemyśleń na temat przyszłości serii.

Gra wygląda oszałamiająco na sprzęcie PlayStation 5 i jest wypełniona wszystkimi przerażającymi momentami, których można się spodziewać po Konami. Fakt, że pobrano ją ponad dwa miliony razy, mówi wiele – mogą to być fani horrorów szukający czegoś nowego lub fani Silent Hill oszołomieni nową historią. Niezależnie od sytuacji, wspaniale jest widzieć, że gra cieszy się tak dużą popularnością, zwłaszcza w tak krótkim czasie. Miejmy nadzieję, że takich spotkań będzie więcej.