Bethesda potwierdza, że ​​aktualizacja Starfield znacznie zwiększa liczbę klatek na sekundę

Cóż, zaledwie kilka dni później Pole Gwiazd porzuciła największą dotychczas wydaną aktualizację, Bethesda ogłosiła, że ​​kolejna jest w drodze – a ta rozwiązuje problem, z którym gracze od dawna mieli problem, czyli liczbę klatek na sekundę w Starfield.

Cofnijmy się najpierw trochę. Gdybyś przeoczył, Pole Gwiazdimponująca aktualizacja 1.9.51.0 została uruchomiona na wszystkich platformach na początku tego tygodnia, po tym jak była wcześniej dostępna jedynie w testach beta na platformie Steam. Zauważyliśmy wówczas, że pomimo zapewnienia Pole Gwiazd dzięki ogromnemu ulepszeniu grafiki aktualizacja zaskakująco nie wpłynęła na liczbę klatek na sekundę ani rozdzielczość. Naprawił jednak różne błędy dotyczące zadań, eksploracji i budowy placówek, a także naprawił wszelkie usterki graficzne i dostosował oświetlenie. Dobra wiadomość jest taka, że ​​teraz w końcu nadejdzie aktualizacja, która to rozwiąże Pole Gwiazdliczba klatek na sekundę. Jest jednak jeden haczyk.

Problem w tym, że aktualizacja będzie dostępna wyłącznie dla graczy na PC. Przepraszam, Xboxmanów, do których niestety zaliczam się ja. Bethesda ogłosiła tę wiadomość na Twitterze, pismo„Jesteśmy podekscytowani informacją o zbliżającym się procesie AMD FSR 3 Pole Gwiazd Beta Steam w przyszłym tygodniu! FSR 3 będzie dostępny dla wszystkich graczy na PC jeszcze w tym miesiącu, przed naszą kolejną zaplanowaną aktualizacją.”

Jak wyraźnie stwierdza tweet, aktualizacja wejdzie w testy beta w przyszłym tygodniu, a społeczność Starfield będzie mogła ją przetestować, zanim zostanie udostępniona wszystkim graczom na PC pod koniec lutego. Jeśli nie znasz AMD FSR 3 – a to prawda, jest to zbiór przypadkowych liter – jest to w zasadzie narzędzie programistyczne, które poprawia wydajność gry i jakość wizualną. Program można skalować, dodając generowanie klatek, dzięki czemu gra może prezentować użytkownikowi zwiększoną liczbę klatek na sekundę.

Może to pamiętasz Pole Gwiazd po premierze trafił na pierwsze strony gazet, aby ograniczyć grę do 30 klatek na sekundę, co jest w pewnym stopniu zrozumiałe, biorąc pod uwagę ogrom świata, w którym gra. Ciekawie będzie zobaczyć, jakie efekty wizualne przyniesie ta aktualizacja.