Assassin’s Creed Victory Project to imponująca, darmowa wersja klasyki

W 2014 roku wyciekła gra Assassin’s Creed o nazwie Zwycięstwo w Assassin’s Creed. Pojawiło się w Internecie i niestety nigdy nie doczekało się wydania. Dzięki jednemu modderowi gra istnieje w jakiejś formie jako mod Syndykat Assassin’s Creed.

Trafnie zatytułowany Projekt Zwycięstwa Assassin’s Creed mod zawiera „zmodyfikowane postacie w grze, warunki pogodowe, muzykę i dialogi”. Wszystko to w dużym stopniu przyczynia się do odnowienia gry i sprawienia, że ​​będzie to zupełnie nowe doświadczenie.

Niestety, modder stojący za tym niezwykłym projektem zdecydował się przerwać prace nad modem ze względów zdrowotnych. Oznacza to, że chociaż mod jest w pełni grywalny i przyjemny, duża część tekstu pozostaje nieedytowana, a niektóre błędy będą nadal zauważalne. Twórcom zależało na utrzymaniu moda przy życiu, ponieważ włożyli mnóstwo pracy, współpracując z innymi twórcami i, co ważne, graczom wydaje się, że projekt naprawdę się podoba. Jest kilku, którzy po prostu życzą sobie, aby prace nad modem rozpoczęły się od nowa i doprowadziły wszystko do pierwotnego celu.

Główne cechy tego projektu to całkowicie przerobiona ścieżka dźwiękowa, „bardziej pasująca do mrocznego okresu wiktoriańskiej Anglii”, przerobione dialogi w celu usunięcia części oryginalnego humoru z Konsorcjuma także ulepszona grafika, dzięki której gra wydaje się mroczniejsza i bardziej szorstka.

Syndykat Assassin’s Creed podąża za Jacobem i Evie Frye, którzy próbują pokrzyżować plany templariuszy w wiktoriańskim Londynie. Gra zawierała także akcję osadzoną w czasie I wojny światowej i została dobrze przyjęta zarówno przez fanów, jak i krytyków. Wspaniale było zobaczyć, jak seria w końcu podbija Londyn, a Ubisoft zrobił to znakomicie. Oznacza to, że na tym etapie serii wiele osób odczuwało zmęczenie grami Konsorcjum często jest przez wielu pomijany jako jeden z klejnotów w koronie serii.