Assassin’s Creed Valhalla spotyka się ze Skyrim w otwartym świecie gry RPG Wikingów, w którą możesz teraz grać za darmo

Wiem, że historycznie rzecz biorąc, Wikingowie może nie byli najlepszą grupą, biorąc pod uwagę te wszystkie najazdy, zabijanie i tak dalej, i tak dalej. Ale do cholery to wszystko, jeśli gra w nie nie daje tyle frajdy, jak w grze wideo.

Niezależnie od tego, czy wędrujesz przez zimowe szczyty Skyrim inspirowane skandynawskim klimatem, czy też znajdujesz swój własny kawałek angielskiego raju w Assassin’s Creed Valhalla, zawsze można miło spędzić czas, będąc wikingiem. Cholera, nawet Dla Honoru oferuje chrupiącą, zręczną akcję wikingów, którą warto obejrzeć.

W każdym razie, jeśli szukasz kolejnej poprawki wikingów (lub po prostu masz dość Skyrima i chcesz czegoś trochę innego), to na Steamie dostępna jest zupełnie nowa gra, którą możesz wypróbować już teraz za darmo. To gra RPG o wikingach z otwartym światem, która wygląda jak dziecko miłości The Elder Scrolls i Assassin’s Creed, z odrobiną Far Cry Primal wrzucony dla zabawy.

Gra, o której mowa, nazywa się Granice Wikingówi obecnie dostępna jest bezpłatna wersja demonstracyjna w ramach Steam Next Fest, którą, jak sądzę, na pewno będziesz chciał sprawdzić.

„Seria niefortunnych wydarzeń sprowadziła cię na nieznany brzeg i Twoim zadaniem jest przekształcenie go w nowy dom i fortecę” – czytamy w opisie gry na Steamie. „Czy potrafisz zjednoczyć resztki swojego klanu? Czy poradzisz sobie z trudami natury? A co najważniejsze – czy potrafisz utrzymać stare tradycje i wiarę pomimo wrogich chrześcijańskich fanatyków*? Los twojego ludu spoczywa na twoich barkach.”

Granice Wikingów obiecuje mnóstwo zadań i głęboką mechanikę przetrwania podczas eksploracji i pracy nad zbudowaniem domu dla swoich ludzi. Równie dobrze może wpaść między pęknięcia i trafić do piekła, w którym żyje kilka tysięcy innych śmieciowych gier survivalowych na Steamie, ale Granice Wikingów wydaje się, że coś na to wskazuje. Dowiemy się na pewno, kiedy zostanie wydana pełna wersja gry, choć data premiery jest obecnie ustalana.

*Szczerze mówiąc, brzmi to bardzo podobnie do miejsca, w którym dorastałem w East Midlands.