Assassin’s Creed Odyssey używany przez nauczyciela do prowadzenia lekcji historii

Można śmiało powiedzieć, że w ostatnich latach szersze społeczeństwo zaczęło rozumieć, czym jest niesamowita gra na średnim poziomie. Gry wideo to nie tylko zabawa. Są przekonujące, pouczające i dobre dla naszego zdrowia psychicznego.

W rzeczywistości jeden z nauczycieli trafił niedawno na pierwsze strony gazet za używanie Assassin’s Creed Odyseja uczyć historii, zdobywając pochwałę od wszystkich. Dlaczego nie? Oczywiście to, że akcja gry rozgrywa się w określonym czasie, nie oznacza, że ​​jest w pełni zgodna z historią, ale wiele gier wkłada ogromny wysiłek w zachowanie jak największej dokładności historycznej. Równie dobrze możemy wykorzystać ten wysiłek, aby uczyć młodych ludzi historii w sposób, który może być dla nich zabawny i atrakcyjny. Pamiętam, że na uniwersytecie Rockstar Games’ Red Dead Redemption 2 przywołano to podczas seminarium na temat przedstawiania amerykańskiego Zachodu. Nie ma powodu ograniczać się do przedstawień przekazywanych wyłącznie za pośrednictwem telewizji, filmu i literatury.

Jak zgłoszone przez AFKGaming, nauczyciel, o którym mowa, jest znany jako pan Mahathey, który używał Początki Assassin’s Creed uczyć swoich uczniów o starożytnej Grecji. Grając w fragment gry, Mahathey zatrzymywał się przy różnych budynkach, aby przekazać informacje na temat greckiej architektury, a także wyjaśnić, gdzie będą stacjonować żołnierze i w jaki sposób architektura zapewnia korzystną pozycję obronną.

Film obejrzano już ponad 2,5 miliona razy TIK Tok. „To mądre. Gdyby mój nauczyciel tak robił, zwracałbym na 100 procent większą uwagę” – napisał jeden z widzów, a inny dodał: „Tak powinno się uczyć. Nie konkretnie z AC. Ale stworzenie stylu nauczania, z którym uczniowie będą mogli się utożsamić i z którym będą mogli się zaangażować”.

Pogląd, że granie w gry wideo jest „leniwe” lub „niezdrowe”, musi zostać odrzucony w przeszłość. Świętujmy i wykorzystajmy gry w pełni.