Assassin’s Creed Black Flag i Baldur’s Gate 3 do pobrania za darmo na platformie Steam

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak by to było przeżyć zawadiacką zabawę Assassin’s Creed: Czarna flaga z taktyczną rozgrywką Wrota Baldura 3, to być może będę miał dla Ciebie rekomendację. Bardzo zabawne Gambit Cieni: Przeklęta załoga może być idealną grą dla Ciebie.

Opracowane i opublikowane przez Mimimi Games, Gambit Cieni: Przeklęta załoga wystartował w połowie 2023 roku. W tej strategicznej grze RPG z ukrycia będziesz miał za zadanie dołączyć do statku widmo i skompletować pstrokatą załogę. Do ciebie i twojej załogi należy „wykorzystanie magicznych mocy, aby przeciwstawić się groźnej armii Inkwizycji, która stoi pomiędzy tobą a tajemniczym skarbem legendarnego Kapitana Mordechaja”. Akcja rozgrywa się w złotej erze piractwa i z pewnością spodoba się wszystkim potencjalnym korsarzom.

Inkwizycja przejęła szereg wysp zwanych Zaginionymi Karaibami, nawiedzonych przez tak zwaną Klątwę Zagubionych Dusz. Jeśli chcesz odnieść sukces w odzyskaniu tych ziem, będziesz musiał przeprowadzać epickie napady, znajdować cenne skarby, infiltrować fortece i powoli odpierać linie wroga. Dodam, że po skompletowaniu załogi będziesz mógł wcielić się w każdą z różnych postaci, korzystając z ich unikalnych mocy.

Po premierze gra uzyskała bardzo przyzwoity wynik 85 punktów w serwisie Metacritic. GameSpot przyznał grze dziewiątkę, pismoGambit Cieni: Przeklęta załoga jest na zawsze przyjemnością. Pomysłowa sceneria, zawadiacki, makabryczny ton, przyjemna obsada fenomenalnych postaci i fascynująca pętla rozgrywki składają się na wyjątkowo satysfakcjonujące doświadczenie w zakresie strategii skradania się”, podczas gdy IGN osiągnął ten wynik, dodanieGambit Cieni: Przeklęta załoga to szczytowy przykład gatunku taktyki stealth, stworzony przez studio, które wyraźnie doskonali swoje rzemiosło.”

Jeśli wzbudziło to Twoje zainteresowanie, na platformie Steam dostępna jest bezpłatna wersja demonstracyjna, którą możesz pobrać i wypróbować. W ten sposób możesz sprawdzić, czy gra jest dla Ciebie, zanim zagłębisz się w pełną wersję. Na PlayStation dostępna jest również wersja demonstracyjna, ale jest ona zablokowana za poziomem premium PlayStation Plus. Bezpłatna wersja próbna jest jednak dostępna na Xbox.