Aktualizacja z okazji 15. rocznicy Minecrafta załamuje serca graczy

Minecrafta wielkimi krokami zbliża się do swoich 15-lecia. Choć gra została oficjalnie wydana w listopadzie 2011 r., we wczesnym dostępie zadebiutowała w maju 2009 r.

Niewiele wiedzieliśmy o tym te wszystkie lata temu Minecrafta stała się najlepiej sprzedającą się grą wideo wszechczasów – i to z dużą przewagą.

Minecrafta do tej pory przesunęło ponad 300 000 000 kopii. Grand Theft Auto V następnie zajmuje drugie miejsce ze sprzedażą 195 000 000 egzemplarzy.

Biorąc to pod uwagę, nie widzę, żeby ta liczba kiedykolwiek nadrobiła zaległości GTA V miał swój moment w centrum uwagi. Uwaga wkrótce zostanie przeniesiona na GTA VI. Czy to może być gra, która w końcu będzie wyzwaniem Minecraftadominacja sprzedaży?

Odpoczywam. Chociaż Mojang nie określił dokładnie, jak będzie świętować 15. rocznicę powstania gry, przecieki dzielą się ciekawostkami na temat tego, czego możemy się spodziewać.

Niestety, odpowiedź nie jest zbyt duża. Jeśli ten przeciek okaże się prawdziwy, wygląda na to, że okazja nie będzie tak monumentalna, jak pierwotnie oczekiwali gracze.

Do wycieku przyczynił się użytkownik Twittera,itsMwanOffi, ujawniający, że Mojang wypuści serię nowych peleryn i „przedmiotów do tworzenia postaci”.

„Tak, ten przylądek będzie na Bedrock i Jawie. Tak, ta peleryna jest na 15. urodziny Minecrafta. Tak, to jest niesamowite” – mówią napisałale nie wszyscy fani zgodzili się z tym ostatnim zdaniem.

Mogli dodać wiele do tej gry, ale wydaje się, że ich to nie obchodzi. To dość smutne, patrzeć na niewykorzystany potencjał” napisał Użytkownik Reddita Robsonmonkey.

„Dlaczego zamiast tego nie spróbujemy wykorzystać potencjału tej gry? Kiedy na PC są mody, które sprawiają, że gra działa kilka razy lepiej, wygląda kilka razy lepiej, a nawet cholernie dodaje LOD – widać horyzont – to naprawdę niedorzeczne, że Mojang każe ci wybierać, jakiego bezużytecznego moba chcesz. dodać. Zrób coś SPOKOJNEGO” dodany sfrustrowany mxlevolent.

„Wow, wyobraź sobie, że Mojanga to obchodziło. Oryginalne dni Minecrafta nigdy nie zostanie obalony, dni wersji beta, kiedy dodawali tak wiele nowych rzeczy i wydawało się, że dokądś zmierzają. Coś czuję, że jak Gra o tron zakończył się” skomentował Margielera.

Rozumiem frustrację, ale należy zaznaczyć, że nie znamy jeszcze pełnego zakresu planów Mojanga. Mogliśmy spodziewać się szerszych celebracji poza wyciekającymi kosmetykami.

Oczywiście fani nie mogą się doczekać, aby zdobyć natywne wersje gry na PS5 i Xbox Series X/S. Nie ma jeszcze informacji, kiedy mogą one zostać dostarczone, ale z pewnością możemy trzymać kciuki i mieć nadzieję, że stanie się to wkrótce.