Aktualizacja systemu Xbox Series X/S wprowadza kilka dużych zmian

Kolejny miesiąc oznacza, że ​​nadszedł czas na kolejną aktualizację Xboxa, która obiecuje kilka nowych ciekawych funkcji, w tym nowe sterowanie dotykowe do gry zdalnej.

Aktualizacja dla konsoli Xbox z lutego 2024 r. jest już dostępna i jasne jest, że Microsoft dąży do poprawy komfortu użytkowania konsol Xbox Series X/S. Z jedną nową, główną funkcją i kilkoma dodatkowymi drobnymi akcentami, oficjalny post na blogu odkrywa ma na celu „wprowadzenie nowych sposobów ulepszenia konsoli Xbox”.

Na początek prawdopodobnie największa zmiana, która umożliwi graczom dostęp do funkcji gry zdalnej na konsoli Xbox bez konieczności używania kontrolera. Dzięki możliwości włączenia sterowania dotykowego użytkownicy będą mogli tworzyć niestandardowe układy sterowania dotykowego dla gier podczas korzystania z aplikacji Xbox na urządzeniach z systemem iOS, Android i Windows. „Dodatkowo w większości innych gier można teraz używać podstawowego układu sterowania dotykowego” – dodaje post.

Ponadto firma Microsoft dodała nowe narzędzie do ponownej kalibracji drążków dla kontrolera bezprzewodowego dla konsoli Xbox, które umożliwia użytkownikom ręczną regulację drążków i rozwiązywanie wszelkich ewentualnych problemów. Wyeliminuje to również potrzebę dzwonienia do pomocy technicznej Xbox.

„Jesteśmy podekscytowani możliwością udostępnienia prowadzonego przez użytkownika narzędzia do samokalibracji w aplikacji Akcesoria Xbox, które pomaga w ponownej kalibracji drążków kontrolerów bezprzewodowych Xbox. Jest to część ciągłych inwestycji Xbox w poprawę możliwości naprawy kontrolerów” – czytamy na blogu.

Ostatnią, ale nie najmniej ważną rzeczą jest nowa funkcja automatycznego wylogowywania się z profilu, która, jak zapewne się domyślasz, zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo Twojemu kontu. Jest to szczególnie przydatna funkcja w szpitalach dziecięcych, kawiarniach z grami i innych środowiskach ze wspólnymi konsolami. Aby włączyć tę funkcję, po prostu wybierz Ustawienia> System> Ograniczenia dostępu.

Nową lutową aktualizację można znaleźć w sekcji Aktualizacje i pliki do pobrania na konsoli Xbox, więc koniecznie ją pobierz i wypróbuj nowe, ekscytujące funkcje.