Aktualizacja serwera Palworld: przewodnik krok po kroku

Za każdym razem, gdy Palworld otrzyma aktualizację, będziesz musiał zaktualizować także serwery. W tym przewodniku nauczymy Cię, jak zaktualizować serwer Palworld.

Łatwe sposoby aktualizacji serwera Palworld

Jeśli prowadzisz własny serwer dedykowany w Palworld i chcesz zaktualizować go do najnowszej wersji gry, możesz to zrobić na dwa sposoby.

Jak zaktualizować serwer Palworld za pomocą Steam

Gdy nadejdzie nowa aktualizacja, zobaczysz opcję aktualizacji ze Steam. Jeśli poprawnie skonfigurowałeś serwer, znajdziesz plik Serwer dedykowany Palworld aplikację w Twojej Bibliotece Steam, obok Palworld.

Steam automatycznie zainstaluje aktualizację. Jeśli tak się nie stanie, otwórz Steam i kliknij Zarządzaj pobranymi plikami na dnie. Przeniesie Cię na stronę z oczekującymi i pobranymi aktualizacjami wszystkich gier i aplikacji. Sprawdź, czy Steam zaktualizował już serwer dedykowany Palworld. Jeśli nie, kliknij Pobierać aby rozpocząć pobieranie aktualizacji.

Następnie zrestartuj serwer, a zostanie on zaktualizowany do najnowszej wersji gry.

Jak ręcznie zaktualizować serwer Palworld

Jeśli powyższa metoda nie zadziała i nadal pojawia się błąd niezgodności wersji, serwer mógł nie zostać zaktualizowany i będziesz musiał to zrobić ręcznie. Ale wcześniej musisz utworzyć kopię zapisanych plików na wypadek ich uszkodzenia.

Aby to zrobić, kliknij prawym przyciskiem myszy Serwer dedykowany Palworld w Bibliotece Steam i przejdź do Zarządzaj -> Przeglądaj pliki lokalne. Wewnątrz folderu otwórz plik Kumpel folder i utwórz kopię pliku Zapisano teczka.

Teraz, aby rozpocząć ręczną aktualizację serwera, najpierw musisz uruchomić SteamCMD. Następnie wykonaj następujące kroki:

  • Wpisz „zaloguj się anonimowo” i naciśnij Enter.
  • Po podłączeniu do Steam Public wejdź „app_update 2394010 sprawdź” aby zaktualizować pliki serwera.

Zaktualizuje serwer, jeśli wcześniej tego nie zrobił. Uruchom serwer i będzie on teraz działał poprawnie. Jeśli nadal pojawiają się inne błędy, zamknij procesy działające w tle gry i serwera lub uruchom ponownie komputer. Jeśli problem będzie się powtarzał, możesz także ponownie zainstalować aplikację Serwera dedykowanego Palworld. Ale pamiętaj o utworzeniu kopii zapasowej plików zapisu serwera.