Aktualizacja Red Dead Redemption 3 wprawia fanów w szał

Red Dead Redemption to jedna z największych marek Rockstar Games, a fani z niecierpliwością czekają na pojawienie się kolejnej odsłony serii, choć musimy uzbroić się w cierpliwość.

Seria Red Dead Redemption rozpoczęła się po raz pierwszy w 2010 roku na PlayStation 3 i Xbox 360. Cóż, nie dotyczy to wersji liniowej, ale zapewnia dobrą zabawę Rewolwer Red Dead z 2004 roku na PS2 i oryginalną konsolę Xbox. Fani będą musieli wstrzymać konie podczas trzeciego wpisu z serii, którego data premiery nie została ogłoszona przez Rockstar Games. Biorąc to pod uwagę, można bezpiecznie założyć, że pojawi się dopiero później GTA VIktórego premiera ma nastąpić w 2025 roku.

Jednak Rockstar Games przynajmniej potwierdziło nieuniknione, że w pewnym momencie zostaniemy potraktowani Red Dead Redemption 3. Pytanie jednak brzmi: kiedy akcja będzie się rozgrywać i jaką historię opowie? Wydaje się, że odpowiedź może znać aktor Johna Marstona, Rob Wiethoff, bohater 2010 roku i powracająca postać w 2018 roku.

Wystepować w wywiad z kanałem YouTube Sackchief pojawił się klip udostępnione Reddit z Robem Wiethoffem rozmawiającym o swoich oczekiwaniach wobec Red Dead Redemption 3. Wiethoff wyjaśnił, że aby kontynuacja zadziałała, być może musiałby to być kolejny prequel, podobny do Red Dead Redemption 2.

Akcja oryginalnej gry rozgrywa się w roku 1911, a jej kontynuacja – w roku 1899. If Red Dead Redemption 3 Akcja rozgrywała się po 1911 r., straciłaby wiele ze swojej tożsamości Dzikiego Zachodu, więc teoretycznie następna gra powinna rozgrywać się przed 1899 r.

Wiethoff wyjaśnił także, że bardzo chciałby dowiedzieć się więcej o niesławnym napadzie na Blackwater, historii, która była opowiadana jedynie jako wiedza podczas red Dead Redemption i jego (przed) sequel. Zatem odkrywanie tej historii z pewnością byłoby mile widzianą historią dla fanów. Czy Red Dead Redemption 3 wydarzy się, co wydarzy się w Black Water, tylko czas pokaże.

Jest możliwe, że Red Dead Redemption 3 może zostać wydana na PC PlayStation 5 i Xbox Series X/S, ale może to być nawet tytuł nowej generacji.